W drugiej rundzie FIBA Europe Cup warszawska Legia bardzo wysoko i bezproblemowo pokonała Litwińską Jonavę 111:72. Dla stołecznego zespołu jest to pierwsza wygrana w drugim etapie tych rozgrywek. Aż 34 punkty dla polskiej ekipy rzucił niezawodny Christian Vital

Legia Warszawa — Jonava 111:72 (26:20, 23:20, 36:13, 26:19)

W drugim spotkaniu 2. rundy FIBA Europe Cup Legia Warszawa podejmowała na własnym parkiecie zespół z Litwy — Jonavę. Obie ekipy chciały powrócić na zwycięską ścieżkę po porażkach na inaugurację. Stołeczni ulegli na wyjeździe tureckiemu Bahcesehir 90:100. Z kolei Litwini okazali się gorsi od portugalskiego Sportingu – 81:91

Optyczną przewagę od samego początku na boisku mieli miejscowi. Jednak warszawiacy nie potrafili zbudować sobie na tyle dużej przewagi, aby choć na chwilę mieć spokój. Dopiero w końcówce I kwarty uzyskali 6-punktową zaliczkę, dzięki czemu prowadzili po dziesięciu minutach – 26:20. W drugim fragmencie pierwszej połowy półfinalista ostatniego sezonu polskiej ekstraklasy dyktował warunki z minuty na minutę, zwiększając swoje prowadzenie. Jonava starała się nieco je minimalizować, lecz Legia w pewnym momencie miała już dwucyfrowy zapas – 41:29, a do przerwy prowadzili 49:40

Kluczowa w losach całej rywalizacji okazała się genialnie zagrana trzecia kwarta przez Legionistów. Wojskowi praktycznie byli nieomylni w swoich próbach, trafiając m.in. 5 razy zza łuku na osiem wykonywanych prób. Równie skuteczni byli w “pomalowanym” (8/12) i z linii rzutów osobistych (5/6). Takie statystyki dały łącznie 36 punktów w tej kwarcie, a przeciwnicy trafili już zaledwie 13 (85:53). W IV kwarcie gospodarze trzymali i kontrolowali wynik, inkasując w całym spotkaniu łącznie ponad 100 oczek, odnosząc okazałe, 39-punktowe zwycięstwo – 111:72

W starciu szalał Christian Vital, który rzucił łącznie 34 oczka, w tym czterokrotnie zza linii 6.75. 20 punktów dorzucił również Raymond Cowels

Druga runda FIBA Europe CUP — Grupa L

Legia: Vital 34, Cowels 20, Holman 13, Kolenda 13, Sobin 8, Wyka 8, Kulka 7, Pipes Jr 4, Ponitka 2, Wieluński 2, Maciejewski 0

Jonava: Micović 17, Seskus 14, Kreismontas 8, Jogela 7, Marelja 6, Tamulis 6, Lewis 5, Gandia-Rosa 4, Morkunas 3, Hughes 2