W środowe popołudnie mieliśmy polski dzień Ligi Mistrzów, który rozpoczął się starciem 3. ekipy PlusLigi – Asseco Resovia Rzeszów, a wiceliderem ligi włoskiej, czyli Trentino Itas.

Asseco Resovia Rzeszów:
Yacin Louati, Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (L).

Trentino Itas:
Marko Podrascianin, Riccardo Sbertoli, Daniele Lavia, Jan Kozamiernik, Kamil Rychlicki, Alessandro Michieletto, Gabriele Laurenzano (L).

Początek meczu był wyrównany. Dopiero przy stanie 10:9 dla Trentino, Cebulj na potrójnym został zablokowany. Włosi w pierwszym secie stwarzali ogromne problemy Asseco swoją zagrywką, dzięki czemu dostawali wielokrotnie darmowe piłki i skutecznie kontrowali. Tak wypracowali pięciopunktowe prowadzenie – 17:12. Chwilę później było już 6 punktów przewagi ekipy z Włoch – 14:20. W końcowej fazie partii rzeszowianie próbowali zbliżyć się do rywala i po bloku na Rychlickim zmniejszyli straty do 3 punktów – 20:23. Ostatecznie goście jednak doprowadzili partię do końca, a set zakończył skutecznym atakiem Rychlicki – 25:21 dla Trentino Itas.

Na początku drugiej partii Michieletto zaserwował dwa asy – 6:3 dla Trentino. Po kilku akcjach Drzyzga najpierw również zagrywką zdobył punkt, a później z kontry skutecznie zaatakował Boyer, doprowadzając do remisu po 8. Od tej pory w zasadzie cały set był rozegrany na kontacie. Przy stanie 20:19 dla Asseco, skuteczny na kontrze Cebulj dał Resovii dwa punkty przewagi, lecz to nie starczyło. Chwilę później Włosi wrócili z wynikiem i było po 23. Za moment mieliśmy już grę na przewagi. Ostatecznie set zakończył dwoma atutowymi atakami Louati – 26:24 dla Trentino.

Zakończenie poprzedniej odsłony było kluczowe dla losów tego spotkania i w trzecim secie Asseco już na starcie przegrywała 1:5. Włosi już kontroli nad tym setem nie oddali i tylko powiększali prowadzenie. W najgorszym momencie do 7 punktów – 20:13 dla Trentino, ostatecznie zwyciężając w nim 25:20. MVP spotkania został wybrany Lavia, który zakończył mecz z 16 punktami przy 56% skuteczności ataku.

Asseco Resovia Rzeszów vs Trentino Itas 0:3 (21:25, 24:26, 20:25).