Bezlitośni! MKS Dąbrowa Górnicza pokonała na własnym parkiecie w spotkaniu na szczycie austriacki OCS Capital Bulls Kapfenberg 99:73 i zapewnili sobie awans do półfinalu Alpe Adria Cup!

Dąbrowianie byli w bardzo dobrym położeniu przed swoim przedostatnim grupowym spotkaniem w rozgrywkach Alpe Adria Cup, bowiem z bilansem 4 zwycięstw i 2. porażek przewodzili w stawce. Co prawda, MKS niecały tydzień temu przegrał bardzo wysoko w Zagrzebiu – 68:124, lecz polski zespół postanowił wysłać do Chorwacji rezerwy, gdyż mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Do województwa śląskiego przyjechał austriacki OCS Capital Bulls Kapfenberg, dotychczasowy wicelider. Zatem doszło do rywalizacji na szczycie. Parkiet pokazał jednak dominacje jednej ze stron

MKS Dąbrowa Górnicza — OCS Capital Bulls Kapfenberg 99:73 (30:14, 26:8, 24:30, 19:21)

Już od samego początku rywalizacji na kilka punktów odskoczyli dąbrowianie, którzy konsekwentnie z minuty na minutę powiększali przewagę. MKS kompletnie zdominował pierwsze 10 minut spotkania, bowiem tę część wygrali różnicą aż 16 oczek – 30:14. Jak się okazało, później było jeszcze lepiej. Polski zespół grał bardzo dobrze w obronie, a w ataku byli praktycznie nieomylni, przez co “Byki” byli w stanie w drugiej kwarcie rzucił zaledwie osiem oczek, tracąc przy tym aż 26. Dało to do przerwy ponad trzydziestopunktową przewagę dla Dąbrowy Górniczej – 56:22 (!)

Po zmianie stron goście z Austrii próbowali zmniejszać rozmiary porażki, lecz nawet ta próba okazała się trudna do realizacji. Po trzeciej, ofensywnej kwarcie na tablicy wyników było 80:52. Ostatnie 10 minut niczego już nie zmieniło. MKS rozgromił przyjezdnych różnicą aż 26 oczek – 99:73 i zagwarantował sobie półfinał Alpe Adria Cup, mimo że przed nimi jeszcze jedno spotkanie grupowego. Aż 30 punktów zdobył Dominik Wilczek

Alpe Adria Cup

Dąbrowa Górnicza: Wilczek 30, Konaszuk 15, Słupiński 15, Kucharek 14, Williams 14, Piechowicz 7, Carvacho 2, Persons 2, Kurowski 0, Wojciechowski 0, Wojdała 0

Kapfenberg: King 19, Baumann 13, Williams 10, Krstić 9, Grgić 6, Schrittwieser 6, Zapf 6, Okoro 2, Votsch 2, Drew Koka 0