Hanna Mazur zdobyła brązowy medal w łyżwiarstwie szybkim podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Jest to trzeci krążek na koncie Biało-Czerwonych. Wcześniej złoto w short tracku wywalczyła Anna Falkowska, a brąz w skokach narciarskich Łukasz Łukaszczyk.

Za nami 4 dzień rywalizacji w Gangwon. Był on historyczny dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego, ponieważ po raz pierwszy w tej dyscyplinie reprezentant naszego kraju stanął na podium. Uczyniła to Hanna Mazur na dystansie 1500m. Biało-Czerwona pojechała w ostatniej parze z Austriaczką Jeannie Rosner. Mazur była zdecydowanie szybsza od swojej rywalki, a łącznie uzyskała trzeci rezultat. Wygrała Holenderka Angel Daleman, a srebro trafiło do Chinki Yungi Liu. 12 miejsce zajęła druga z Polek startujących na tym dystansie – Zofia Braun.

“Chyba nie było po co wczoraj płakać, skoro dziś jest ten brązowy medal na tysiąc pięćset metrów. To był ostatni dystans na jakim bym się go spodziewała. Kiedy jechałam do Korei myślałam, że kolejność powinna być taka: mass start, pięćset metrów, mikst i na końcu tysiąc pięćset, a tu mój pierwszy medal zdobyłam właśnie na tym ostatnim dystansie. To było bardzo niespodziewane” – powiedziała Hania Mazur dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Pozostałe dzisiejsze wyniki Biało-Czerwonych:

Biathlon
Sprint mężczyzn:
Grzegorz Galica – 9 miejsce
Igor Kusztal – 60 miejsce
Michał Szulczyński – nie ukończył

Sprint kobiet:
Amelia Liszka – 41 miejsce
Majka Germata – 48 miejsce
Gabriela Gąsienica – 63 miejsce

Bobsleje
Monobob mężczyzn:
Michał Mikołajski – 5 miejsce

Hokej na lodzie
Faza preeliminacyjna mężczyzn:
Polska – Łotwa 3:8
Polska – Austria 3:2

Łyżwiarstwo szybkie
1500m mężczyzn:
Krzysztof Galach – 18 miejsce
Szymon Hostyński – 24 miejsce

Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant:
Nikola Komorowska – nie ukończyła 1 przejazdu

Saneczkarstwo 
Sztafeta mieszana:                               Emilia Nosal, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok i Cyprian Dubalski – 6 miejsce