W końcu! Wicemistrz Polski, Śląsk Wrocław przełamał się po serii porażek w europejskich pucharach i pokonał na zakończenie pierwszej rundy EuroCupu turecki Turk Telekom 80:71. Najwięcej punktów dla ekipy z województwa dolnośląskiego wywalczył Jakub Nizioł – 25.

Sytuacja obu zespołów przed spotkaniem nie było zbyt ciekawa, bowiem Śląsk wciąż czekał na premierowe zwycięstwo, a ich przeciwnik — Turk Telekom 11 października odniósł jedyną wygraną w tych rozgrywkach, pokonując u siebie czarnogórski Buducnost 79:77.

Wrocławianie rozpoczęli starcie od serii 5:0, lecz po dłuższej chwili gospodarze nieco zbliżyli się do polskiej ekipy na dystans jednego posiadania – 7:9. Jak się później okazało, do końca pierwszej kwarty punktował już tylko Śląsk, który po kolejnej serii (tym razem 10:0), zatrzymał ekipę turecką na zaledwie siedmiu zdobytych oczkach. Pierwsze dziesięć minut padło ich łupem – 19:7.

Drugą odsłonę rywalizacji otworzył celnym rzutem Parakhouski. Ankara próbowała zmniejszać straty, lecz w niektórych sytuacjach wydawali się bezradni, co wykorzystał wicemistrz naszego kraju, budując swoją wcześniej wypracowaną już przewagę. W pewnym momencie ich zaliczka sięgała nawet dwudziestu punktów. Ostatecznie na przerwę zeszli z przewagą 10 oczek – 39:29.

Po zmianie stron podopieczni Winnickiego nie zamierzali odpuszczać. Po dwóch seriach punktowych 5:0 i 6:0 ich prowadzenie ponownie wzrosło do punktów siedemnastu. Półfinalista ostatniego sezonu tureckiej ekstraklasy w pewnym momencie tracił już 20 oczek, lecz dzięki bardzo dobrej końcówce, którą udało im się wygrać 8:1 na ostatnią kwartę zeszli przy wyniku – 48:61. Ekipa ta poczuła krew, gdyż raz po raz zmniejszali wcześniej poniesione straty, zbliżając się na dystans zaledwie jednego posiadania – 66:64. Od tego momentu wrocławianie powrócili na odpowiednie tory i nie oddali już swojego premierowego zwycięstwa w tym sezonie Eurocupu do końca. Ostatecznie pokonali na wyjeździe turecki Turk Telekom 80:71 i przełamali serię ośmiu porażek w tych rozgrywkach.