Wczoraj zakonczyły się trzecie spotkania ćwierćfinałowe w Orlen Basket Lidze. Zwyciężcy w tych starciach okazywali się gospodarze, którzy tym samym powrócili do rywalizacji o półfinał.

Trzecie spotkania ćwierćfinałowe w Orlen Basket Lidze rozpoczęły się w Stargadzie, gdzie miejscowa Spójnia mierzyła się z Anwilem Włocławek. Całe spotkanie do samego końca było niezwykle wyrównane. Ostatecznie to gospodarze “wyszarpali” bardzo cenne zwycięstwo 86:82, przez co pozostają w grze o awans do półfinału ligi.

Swoją halę obroniła także warszawska Legia, która tym samym wywalczyła pierwsze zwycięstwo w starciu z obecnym mistrzem kraju – Kingiem Szczecin. Podobnie, jak w Stargardzie nie obyło się bez emocjonującej końcówki. Ostatecznie Legioniści wygrali róźnicą dwóch oczek – 90:88, dzięki czemu nie są już w tak cięzkim położeniu, jak po spotkaniach w Netto Arenie.

Wyśmienity występ Djurisica na marne

W ostatnim czwartkowym pojedynku WKS Śląsk Wrocław mierzył się u siebie z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

Na parkiecie od samego początku dzielił i rządził Czarnogórzanin – Djurisić, który tez zaliczył swój najlepszy występ w karierze. Zawodnik gości zdobył aż 44 punkty, lecz mimo to jego drużyna nie dała rady pokonał wrocławianian, ulegając po ofensywnej grze – 97:102. Jak wiadomo, ostrowianie borykają się z kontuzjami. Po drugim spotkaniu w Ostrowie kontuzji nabawił się Niemiec David Brembly, a władze klubu zdecydowali się wpłacic 200 tysięcy, aby mógł zabrać w składzie szósty obcokrajowiec. Ten jednak nie zdobył żadnego punktu. W serii prowadzi WKS, którego dzieli jedno zwycięstwo od strefy medalowej.

Znakomity Persons, MKS wraca do gry

W jedynym piątkowym starciu MKS Dąbrowa Górnicza obroniła swoją halę i w rywalizacji z Trefoem Sopot zdobyła pierwsze zwycięstwo, wciąz pozostając w grze o dalszą grę.

Niewątpliwym bohaterem zespołu z województwa śląskiego został Persons. Amerykanin zdobył dla swojego zespołu 41 z 92 oczek i znacząco przyczynił się do triumfu MKSu nad Sopotem.

Wyniki 3. spotkań ćwierćfinałowych Orlen Basket Ligi:

PGE Spójnia Stargard – Anwil Włocławek 86:62 (stan rywalizacji 1:2)

Legia Warszawa – King Szczecin 90:88 (stan rywalizacji 1:2)

WKS Śląsk Wrocław – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 102:97 (stan rywalizacji 2:1)

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 92:84 (stan rywalizacji 1:2)

***

Już dzisiaj zostaną rozegrane czwarte spotkania ćwierćfinałowe. O zamknięcie serii i zameldowanie się w ćwierćfinale powalczy Anwil Włocławek i King Szczecin.

Jutro z kolei ponownie spotka się MKS Dąbrowa Górnicza z Treflem Sopot oraz WKS Śląsk ze Stala Ostrów