Poznaliśmy skład Biało-Czerwonych na pierwszy tydzień zmagań siatkarskiej Ligi Narodów w Antalyi. Pierwszy mecz Polki rozegrają już we wtorek.

Sparingi z reprezentacją Holandii były dla naszych siatkarek sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami Ligą Narodów. Na ich podstawie Stefano Lavarini wybrał czternastkę, która powalczy w pierwszym turnieju rozgrywanym od 14 do 19 maja w Antalyi.

Pierwsze spotkanie w Turcji Biało-Czerwone rozegrają we wtorek. Ich rywalkami będą Włoszki. Początek starcia zaplanowany jest na godzinę 18:00. Zmagania w tegorocznej Lidze Narodów będą jednymi z kluczowych aspektów dla trenera przy wyborze kadry na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji VNL Polki wywalczyły brązowy medal.

Po spotkaniu z Włoszkami nasze siatkarki będzie czekała kilkudniowa przerwa. Do kolejnego starcia przystąpią w piątek, kiedy to zmierzą się z Francją. Dzień później zagrają z kolei ponownie z Holandią, a w niedzielę powalczą z Japonią.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Antalyi:

Atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak

Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Katarzyna Wenerska

Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różański, Natalia Mędrzyk

Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak