W drugi dzień Świąt w hitowym spotkaniu 14. kolejki Orlen Basket Ligi, grający u siebie Anwil Włocławek mierzył się z warszawską Legią. Mecz w Hali Mistrzów trzymał w napięciu do ostatnich sekund, a lepsi o 2 punkty okazali się goście, którzy tym samym zakończyli fenomenalną serię gospodarzy (13:0)

Anwil Włocławek — Legia Warszawa 74:76 (22:22, 18:14, 14:19, 20:21)

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia kibice zgromadzeni na hali Mistrzów we Włocławku mogli liczyć na dawkę sportowych emocji najwyższego kalibru, bowiem niepokonany dotąd Anwil podejmował czwartą ekipę ostatniego sezonu — Legie Warszawę

Wszytko rozpoczęło się od serii 7:2 gospodarzy. Ich bardzo dobry początek przynosił kolejne korzyści, bowiem w pewnym momencie byli już na 8-punktowym prowadzeniu. Z czasem do gry zaczynała wracać Legia, która raz po raz zmniejszała wcześniejsze straty. Ze stanu 8:16, dogonili rywala na dwa oczka – 14:16. Natychmiast odpowiedzieli na to gospodarze, którzy ponownie po serii 5:0, odskoczyli na 7 punktów. Końcówka I kwarty należała już do Legionistów, doprowadzając do wyrównania. Od tego momentu, aż do przerwy, oba zespoły co chwilę wymieniali się prowadzeniem, lecz optyczna przewaga w dalszym ciągu należała do włocławian. Anwil przy remisie 33:33 był w stanie wrzucić nieco wyższy bieg, przez co wypracowali czteropunktową przewagę po pierwszej części rywalizacji – 40:36

III kwarta rozpoczęła się od atomowego startu przyjezdnym. Czwarty zespół poprzedniego sezonu był w stanie zdobyć 7 oczek z rzędu, co pozwoliło im objąć prowadzenie – 43:40. Szybko pozbierał się Anwil, który po serii 9:4, ponownie był minimalnie z przodu. Do końca spotkania trwała wymiana ciosów z obydwu stron, co zwiastowało niesamowicie emocjonująca końcówkę. W niej minimalnie, bo różnicą dwóch punktów lepsza okazała się warszawską Legia, wygrywając 76:74. Tym samym zakończyli niesamowitą, historyczną serię gospodarzy, którzy rozpoczęli sezon od bilansu 13:0

Legie do zwycięstwa poprowadził duet Vital-Holman, zdobywając łącznie 48 punktów

14. kolejka Orlen Basket Ligi

Włocławek: Sanders 24, Garbacz 13, Petrasek 13, Bell 9, Łączyński 6, Young 4, Kostrzewski 3, Joessar 2, Bojanowski 0, Groves 0

Warszawa: Vital 26, Holman 22, Cowels 8, Sobin 7, Kolenda 5, Ponitka 5, Pipes Jr 3, Kulka 0, Wyka 0