Po ponad miesięcznej przerwie Polski Cukier Start Lublin wrócił do europejskich rozgrywek. Niestety pierwsze tegoroczne spotkanie za granicami naszego kraju zakończyło się porażką 95:101 nad bułgarską ekipą BC Spartak Plewen

BC Spartak Plewen – Polski Cukier Start Lublin 101:95 (25:26, 30:29, 23:25, 23:15)

Początek roku w wykonaniu ekipy ze stolicy województwa lubelskiego nie był zbytnio udany, bowiem w zmaganiach ligowych ulegli w Toruniu miejscowym Piernikom 84:98. Następnie udali się w podróż do Bułgarii na pierwsze od 21 listopada spotkanie w ENBL, gdzie podejmowali zespół BC Spartak Plewen, który w Święto Trzech Króli pokonał Cherno More –  89:85.

Przed bułgarsko-polskim pojedynkiem ciężko było wskazać faworyta, bowiem obie drużyny w tych rozgrywkach miały podobny bilans. Lublinianie wygrali jedno spotkanie i dwa razy odnieśli porażkę. Z kolei Bułgarzy wciąż czekali na pierwszy triumf (trzy porażki)

Początek spotkanie, a właściwie cała pierwsza połowa była niezwykle ofensywna i wyrównana. Pierwsza kwarta padła minimalnym łupem przyjezdnych, zwyciężając 26:25. Druga połówka pierwszej połowie to wygrana gospodarzy również różnicą jednego oczka. Dało to w ostatecznym rozrachunku punktowy remis do przerwy – 55:55

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Nadal na boisku sporo działo się pod jednym i drugim koszem, lecz przez całą kwartę na prowadzenie był Lublin, który przed ostatnimi dziesięcioma minutami miał dwa punkty przewagi – 80:78. Kluczowa w kontekście całej rywalizacji okazała się ostatnia odsłona, dość znacznie przegrana przez Start. Gospodarze dość szybko odrobili minimalne straty. Po serii 10:0 w początkowych minutach IV kwarty byli na sześciopunktowym prowadzeniu – 88:82. Co gorsza, przejęli inicjatywę i raz po raz, dorzucali kolejne oczka. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła do 14 oczek. Korzystny dla siebie wynik dowieźli już do samego końca, wygrywając całe spotkanie 101:95. Dla lublinian to trzecia porażka w tych rozgrywkach

Plewen: Thomas 24, Purvis 15, Stoyanov 13, Chernokozhev 13, Ivkov 10, Toshkov 10, Lomax 7, Zanna 5, Vutev 4

Lublin: O’Reilly 20, Gabrić 17, Durham 13, Benson 11, Wade 10, Karolak 8, Szymański 6, Put 6, Pelczar 4