Sobota w zagranicznych ligach przyniosła kolejne bramki reprezentantów Polski. Nie zatrzymuje się Krzysztof Piątek, który ustrzelił kolejny dublet. Piłkę w siatce umieścił dziś też m.in. Robert Lewandowski.

LaLiga:

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 3:1, a strzelcem pierwszej z bramek w 22. minucie spotkania był Robert Lewandowski. To pierwsze ligowe trafienie Polaka od 10 grudnia i dziewiąte w tym sezonie. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Granady na mecz ligowy przeciwko Las Palmas znalazł się Kamil Piątkowski. Nasz obrońca nie będzie jednak dobrze wspominał dzisiejszej daty, bowiem już w 21. minucie musiał opuścić boisko po ujrzeniu czerwonej kartki. W spotkaniu padł remis 1:1.

Super Lig (Turcja):

Debiut w Konyasporze ma za sobą Jakub Słowik. Polak zachował czyste konto w starciu z Rizesporem, w którym padł bezbramkowy remis. Kolejny świetny występ ma za sobą Krzysztof Piątek (Basaksehir). Polak ustrzelił dublet w meczu przeciwko Istanbulspor. Bramki naszego napastnika były jedynymi, które padły w tym spotkaniu. Zakończyło się ono wynikiem 2:0. Piątek jest już czwartym strzelcem ligi z 12 trafieniami na koncie.

Championship:

Dobre spotkanie na zapleczu Premier League rozegrał dziś Jan Bednarek. Jego Southampton pokonał na wyjeździe Rotherham 2:0, a polski obrońca otworzył wynik już w 4. minucie, umieszczając piłkę w siatce rywali. To jego drugie ligowe trafienie w tym sezonie.

Debiut w Swansea po transferze z Norwich City zaliczył dziś Przemysław Płacheta. Drużyna reprezentanta Polski uległa na własnym terenie Plymouth 0:1.

Serie B:

Dzisiejsze spotkanie przeciwko Catanzaro bardzo dobrze będzie wspominał Filip Jagiełło (Spezia). Polak uratował punkt, dając remis swojej drużynie trafieniem w 34. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dla Polaka to premierowa bramka we włoskiej drużynie. 26-latek niedawno przeniósł się do niej z Genoi, gdzie większość czasu spędził na ławce.

Liga francuska – kobiety:

Klaudia Jedlińska (Dijon) została strzelczynią jedynej bramki w dzisiejszym starciu przeciwko Montpellier. Polka otworzyła i ustaliła wynik spotkania już w 2. minucie. Pełne 90 minut zagrała Małgorzata Grec. Dla Jedlińskiej to trzecie ligowe trafienie w trwającym sezonie.

Bundesliga – kobiety:

1.FC Koln uległ 1:2 drużynie RB Lipsk. Strzelczynią honorowej bramki dla gości była Martyna Wiankowska, która w doliczonym czasie gry wykorzystała rzut karny. To czwarte ligowe trafienie Polki. W końcowych minutach na boisku pojawiła się też Natalia Padilla.