Fantastyczną formę na kolejne zawody saneczkarskiego Pucharu Świata przygotowali Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. Polska dwójka zajęła dziś ósme miejsce, co stanowi najlepszy wynik w sezonie.

Chmielewski i Kowalewski w czołowej ósemce Pucharu Świata!

Podczas rozgrywanych dziś na torze w niemieckim Altenbergu fantastycznie spisali się Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. Startujący w konkurencji dwójek męskich Biało-Czerwoni już w pierwszym ślizgu zanotowali dobry czas (42.862 s), co wystarczyło do zajmowania 12 lokaty na półmetku zawodów. W decydującej próbie nasi reprezentanci spisali się jeszcze lepiej i uzyskali siódmy czas drugiego ślizgu (42.625).  W ogólnym zestawieniu Polacy zajęli znakomitą ósmą lokatę, co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie. Dublet wywalczyli Austriacy. Zawody wygrali Jurri Gatt i Riccardo Schoepf przed Thomasem Steu i Wolfgangiem Kindlem. Na najniższym stopniu podium stanęli Emanuel Rieder i Simon Kainzwaldner (Włochy). W sobotę odbyły się również zawody w konkurencji jedynek męskich. Niestety, w związku z zakończeniem kariery przez Mateusza Sochowicza na starcie zabrakło Biało-Czerwonych. Nasza reprezentacja nie wystartuje także w sztafetach.

W konkurencji dwójek żeńskich zaprezentowały się dziś Nikola Domowicz i Pola Piwkowska. Polki rozpoczęły ściganie od 10 miejsca po pierwszym ślizgu (43.891). Pomimo wolniejszego drugiego przejazdu (43. 928) utrzymały miejsce w dziesiątce.  Jutro wśród pań powalczy Klaudia Domaradzka.

Arkadiusz Trojga tuż za czołową dziesiątką podczas Mistrzostw Europy Juniorów

Równolegle z Pucharem Świata seniorów, w St. Moritz-Celerina (Szwajcaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów na torach lodowych. Najlepiej z Biało-Czerwonych poradził sobie Arkadiusz Trojga. Polak po pierwszym ślizgu był dziewiąty (1:11.675), jednak słabszy drugi przejazd (1:11.911) sprawił, że wypadł poza czołową dziesiątkę i zakończył zmagania na 11 miejscu. Maksymilian Gutowski był 17 (1:14.768 oraz 1:14.487). Mistrzem Europy został Kaspars Rinks (Łotwa). Srebro wywalczył Noah Kallan (Austria), a brąz Leon Haselrieder (Włochy). Europejski czempionat odbywał się w ramach Pucharu Świata Juniorów. W tej klasyfikacji Trojga zajął 13, zaś Gutowski 23 miejsce. Dwójka chłopięca Patryk Prechitko i Maksymilian Gutowski nie ukończyła ślizgu. Rywalizacji nie zdołała ukończyć również polska sztafeta, w której obok Trojgi, Prechitko i Gutowskiego wystąpiła Oliwia Bas.