Po wczorajszym zwycięstwie nad Kanadą dzisiaj Polacy zagrali z Meksykiem w 4 kolejce turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Nasi rywale w trzech poprzednich meczach nie zwyciężyli ani jednego seta i zajmują ostatnie miejsce w grupie. Polacy do tej pory wygrali wszystkie spotkania, dwa po tie-breaku i raz zwyciężyli 3:0. Dzisiejsze spotkanie biało-czerwoni rozpoczęli w składzie: Łomacz, Bołądź, Kłos, Kochanowski, Leon, Śliwka, Popiwczak.

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Biało-czerwoni długo nie mogli znaleźć sposobu na to, aby odskoczyć rywalom i uzyskać bezpieczną przewagę. Polacy wyszli na prowadzenie 4:2, które zostało bardzo szybko zniwelowane przez rywali. Następnie to Meksykanie objęli prowadzenie, a gra toczyła się punkt za punkt. Od stanu 11:11 Polakom udało się przejąć inicjatywę i wyszli na 3 punktowe prowadzenie (14:11). Nerwowo zrobiło się przy stanie 19:15, ponieważ nasi rywale zdobyli trzy punkty z rzędu i zbliżyli się do polskiej drużyny na jeden punkt. Na szczęście naszym siatkarzom ponownie udało się odskoczyć rywalom i tej przewagi Polacy nie oddali już do końca seta. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Druga część spotkania ponownie rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Początek seta to była gra punkt za punkt. Kluczowym momentem drugiej partii była pięciopunktowa seria biało-czerwonych od stanu 6:6, Polacy wyszli na prowadzenie 11:6 i do końca partii kontrolowali przewagę. W następnych akcjach Polacy powiększali swoją przewagę (17:10). Mimo dużej straty Meksykanom udało się odrobić część strat (21:17). Biało-czerwoni na szczęście kontrolowali końcówkę partii i zwyciężyli ją 25:19.

Trzecia, i jak się później okazało ostatnia partia tego meczu, to był prawdziwy pokaz siły biało-czerwonych. Polacy bardzo szybko uzyskali kilkupunktową przewagę (7:3) i w dalszej fazie seta skutecznie ją powiększali. Prowadzili 13:7, następnie 17:10, w końcówce seta również nie dali rywalom większych szans i ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:14.

Biało-czerwoni kolejny mecz w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich rozegrają w piątek o godzinie 10, a rywalem polskiej drużyny będzie Argentyna.

Polska- Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 24:14)