Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala wywalczyli kwalifikację olimpijską w sztafecie mieszanej w chodzie sportowym. Zawody odbywały się w ramach Mistrzostw Świata w Antalyi, a przepustkę do Paryża zdobyły 22 pary.

Na początku zmagań zdecydowanie lepiej radził sobie mikst Maher Ben Hlima i Olga Chojecka. Podczas 1 zmiany Olga zmieniła Mahera na 12 pozycji, z kolei Dawid Tomala był dopiero 39. Na trasie wszystko zmieniało się jednak bardzo szybko, głównie z powodu kar, których nie brakowało także wśród naszych reprezentantów. Sędziowie podeszli do zmagań bardzo rygorystycznie i nie wahali się z rozdawaniem wniosków o dyskwalifikację. Na półmetku zmagań wciąż lepsza była nasza sztafeta nr 1. Olga Chojecka ukończyła swoją pierwszą część dystansu na 18 miejscu. Sporo odrobiła Zdziebło, plasując się na 24 lokacie. Kluczowa była druga połowa dystansu, ponieważ wiele sztafet miało już po kilka wniosków o dyskwalifikację i groziło im nieukończenie zmagań. Po drugiej zmianie mężczyzn o jedno oczko wyżej była już sztafeta Tomala i Zdziebło. Zajmowali oni 26 miejsce, a Ben Hlima i Chojecka 27. Dawało to dużą szansę na kwalifikację, ponieważ maksymalnie 5 państw mogło wywalczyć po 2 przepustki. Olga Chojecka ostatecznie osłabła na ostatnim odcinku trasy, lepiej poradziła sobie nasza wicemistrzyni świata. Ostatecznie na mecie Katarzyna Zdziebło pojawiła się na 23 miejscu, co dało Polsce kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! 29 miejsce zajęli Ben Hlima i Chojecka. Co ciekawe, ich lokata także zapewniłaby nam kwalifikację.

Tym samym powiększa się kadra polskich lekkoatletów na wyjazd do Paryża. Mikst w chodzie nie jest kwalifikacją imienną, więc nie wiemy jeszcze którzy polscy chodziarze pojawią się na trasie we Francji.