Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali w ćwierćfinale w Tepic z Mistrzami Europy – Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem ze Szwecji. Tym samym turniej rangi Elite16 kończą na dobrym 5 miejscu.

W pierwszym secie polscy siatkarze mniej więcej do połowy partii (9:9) utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Niestety później Szwedzi zdobyli 3 punkty z rzędu. Bryl i Łosiak zdołali co prawda doprowadzić do wyniku 13:14, ale wtedy Ahman i Hellvig znów odskoczyli. Strata może nie była aż tak duża, ale Szwedom coraz mniej punktów brakowało do zakończenia seta. Z pewnością Polacy byli mniej skuteczni i to zadecydowało o losach pierwszej części meczu. Przy prowadzeniu 20:15 turniejowa jedynka miała piłki setowe. Nasi rywale wykorzystali drugą z nich, wygrywając 21:16.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Obie pary na zmianę zdobywały punkty, nie pozwalając rywalom uciec z wynikiem. Dwa udane ataki Bartosza Łosiaka, a następnie błędy rywali spowodowały, że Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie 11:8. Ta niewielka przewaga pozwoliła naszym zawodnikom na nieco spokojniejszą grę. Mogli oni skupić się na wygrywaniu akcji przy swoim przyjęciu. Przez długi czas Polakom udawało się utrzymywać 2-3 punktową przewagę. Niestety zmieniło się to po długiej akcji zakończonej punktem dla Szwedów (16:15). Ahman i Hellvig wyrównali po udanym bloku, a następnie zdobyli kolejny punkt w tym elemencie i już to oni prowadzili 19:18. Chwilę później mieli piłkę meczową. Biało-Czerwonym dwukrotnie udawało się wyratować z opresji, ale przy trzeciej piłce meczowej Bryl zaatakował w siatkę.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – David Ahman/Jonatan Hellvig 0:2 (16:21, 21:23)