Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europejskiej MKS FunFloor Lublin nie miał ani jednego punktu, więc dziś przyjechał z nastawieniem bojowym na stadion HSG Bensheim Auerbach, aby przerwać złą passę.

HSG Bensheim Auerbach:

Helen Van Beurden, Amelie Berger, Lisa Friedberger, Ndidi Agwunedu, Sarah Dekker, Alicia Soffel, Lucie-Marie Kretzschmar, Kim Naidzinavicius, Vanessa Fehr, Sarah van Gulik, Mia Zerke, Maria Sophia Ewald, Matilda Lili Holste

MKS FunFloor Lublin:

Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik, Sara Kovarova, Romana Roszak, Daria Szynkaruk, Aleksandra Tomczyk, Kinga Achruk, Michalina Pastuszka, Magda Więckowska, Patrycja Noga, Stela Posavec, Dominika Więckowska, Magda Balsam, Maria Szczepaniak, Oktawia Płomińska, Paulina Masna

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla szczypiornistek Lublina. Po bramkach Kovarovej, Nogi oraz Szynkaruk wyszliśmy na prowadzenie 4:1. Przewaga utrzymywała się do około 15 minuty. Wtedy animuszu w grze FunFlooru zabrakło. Gospodynie przez następne minuty zaczęły prezentować zdecydowanie lepszą piłkę ręczną i kolejno punktowały błędy polskiego zespołu – 16:12 dla Bensheim Auerbach. Do końca pierwszej połowy zawodniczki MKS-u zmniejszyły straty do 2 bramek, a ta część gry zakończyła się wynikiem 17:15 dla HSG. Co ciekawe oba zespoły zakończyły pierwszą partię z 65% skutecznością rzutów.

Początek drugiej połowy był wyrównany. Do 40 minuty, kiedy to najpierw skutecznym rzutem popisała się Dekker, a później to samo uczyniła Naidzinavicius, podwyższając prowadzenie do 4 bramek – 23:19. Następnie obie ekipy przeszły do gry bramka za bramkę. Niestety czas nie był sprzymierzeńcem Lublina, gdyż zostawało go coraz mniej, a obraz gry pozostawał niezmienny i ciągle wynik kontrolowały szczypiornistki Bensheim Auerbach. Niestety zespół z Polski nie potrafił już odrobić strat i nie pomogła w tym czerwona kartka w 55 minucie dla Kretzschmar. Ostatecznie MKS FunFloor Lublin przegrał to spotkanie 29:35. 8 bramek, czyli najwięcej w tym meczu rzuciła reprezentantka gospodyń Sarah Dekker

HSG Bensheim Auerbach vs MKS FunFloor Lublin 35:29 (17:15)