W środowy wieczór odbyło się spotkanie pomiędzy mistrzem Polski, czyli zespołem Jastrzębskiego Węgla oraz wicemistrzem Czech, czyli ekipą Czeskich Budziejowic.

Jastrzębski Węgiel:
Tomasz Fornal, Moustapha Mbaye, Jean Patry, Marko Sedlaček, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (L)

Jihostroj Českie Budějowice:
Kaloyan Balabanov, Samuel Taylor-Parks, Alejandro Gonzalez Rodríguez, Ignacio Luengas, Oliver Sedlacek, Matej Emmer, Michael Kovarik (L)

Mecz rozpoczął się od 3 punktów zdobytych przez Budziejowice. Z kontry wykończył Luengas, a do tego 2 razy zablokował Gonzalez Rodríguez. Jastrzębski doprowadził dość szybko do remisu po 5, po bloku Gladyra. W tym secie było jednak widać, że gospodarze nie najlepiej weszli w ten mecz, co było widać od stanu 14:15. Wtedy Czeskie na chwilę odskoczyły od rywali na 4 punkty, tylko po to, aby dzięki dobrym zagrywkom Patriego zaraz wrócić do 1 punktu różnicy. Zespół z Czech nie dał nam wiele czasu i zdobył ponownie 3 punkty z rzędu – 21:17 dla Budziejowic. Do końca 1 partii trwała już rozgrywka punkt za punkt, więc goście wygrali tego seta 25:21.

Porażka w pierwszej części spotkania podrażniła drużynę Jastrzębskiego, która na pierwszych 6 piłek w drugim secie wygrała aż 5, zaczynając tę partię od stanu 5:1. Później już tylko siatkarze gospodarzy powiększali prowadzenie do nawet 10 punktów – 16:6. Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:17.

Tylko początek trzeciego seta był wyrównany. Do stanu po 10 obie ekipy szły na kontakcie. Wtedy po dłuższej akcji skutecznie zaatakował Patry. Chwilę później zerwał atak Oliver Sedlacek oraz ponownie zameldował się Patry, tym razem zdobywając asa serwisowego, dając już trzypunktową przewagę Jastrzębskiemu – 13:10. Od tego momentu gospodarze kompletnie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, powiększając sukcesywnie prowadzenie do nawet 9 punktów – 23:14. Ostatecznie ekipa z Polski wygrała 25:17.

Przy stanie po 3 Gonzalez posłał piłkę w siatkę, a następnie serią na zagrywce popisał się Patry, wyprowadzając Jastrzębski na wczesne cztery punkty przewagi – 8:4. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich setów po pierwszym odskoczeniu od rywali, gospodarze kontrolowali w pełni boiskowe sytuacje i powiększali już tylko prowadzenie w czwartej partii, którą zwyciężyli 25:17. MVP tego spotkania został Patry, który zdobył 13 punktów przy 63% skuteczności w ataku.

Jastrzębski Węgiel vs Jihostroj Českie Budějowice 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:17)