Polki świetnie rozpoczęły tegoroczną siatkarską Ligę Narodów, kończąc pierwszy tydzień zmagań z kompletem zwycięstw. Teraz Biało-Czerwone przeniosły się do Hongkongu, gdzie dziś ich pierwszymi rywalkami były Dominikanki.

Stefano Lavarini tym razem postawił na następującą “szóstkę”: Korneluk, Jurczyk, Stysiak, Wenerska, Łukasik, Różański, Stenzel (libero).

Spotkanie rozpoczęła od udanego ataku Martinez. Gra przez dłuższą chwilę była wyrównana, ale od stanu 7:7 lekką przewagę punktową zaczęły zyskiwać Polki. Momentami wynosiła ona później nawet 5 punktów. Rywalki mimo próby odrabiania strat, nie zdołały ich do końca zniwelować. Pierwszy set padł łupem Biało-Czerwonych 25:23.

Udanym atakiem drugą partię ponownie rozpoczęła Martinez, ale szybko tym samym odpowiedziała Magdalena Stysiak. Jednak przez większość seta to rywalki przeważały. W końcówce na szczęście Polki doprowadziły do wyrównania. Potrzebna była gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowały Biało-Czerwone. Udanym blokiem zakończyły tę partię zwycięstwem 30:28.

Trzeciego seta od prowadzenia rozpoczęły Dominikanki. Od stanu 4:4 to one dominowały. Nasze siatkarki dopiero po dłuższym czasie doprowadziły do wyrównania (13:13). Od tej chwili gra toczyła się niemalże punkt za punkt. Niestety ponownie lekką przewagę punktową zaczęły uzyskiwać Dominikanki, a Polki popełniały drobne błędy. W końcówce ponownie gra toczyła się punkt za punkt. Niestety więcej szczęścia miały tym razem Dominikanki i to one wygrały tę partię 25:23.

Czwartego seta odrobinę lepiej rozpoczęły nasze rywalki, ale od stanu 4:4 to Polki zaczęły dyktować warunki i utrzymywały spokojną przewagę punktową nad Dominikankami. Dalsza część seta należała już totalnie do Biało-Czerwonych, które grały z coraz większą swobodą i dominowały niemalże w każdej kwestii nad rywalkami. W końcówce Polki zaczęły popełniać błędy, ale zbudowana wcześniej zdecydowana przewaga punktowa nie pozwoliła już Dominikankom na odrobienie strat. Ta partia padła naszym łupem 25:17.

Tym samym Polki zaliczają kolejne zwycięstwo za 3 punkty i obecnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów!