Wspaniałe występy młodych polskich łuczników! Podczas Pucharu Europy Juniorów w Sofii złote medale zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Gabriela Kica, Amelia Knopek i Anna Kołodziejczyk. Jutro o brąz powalczy Olivier Zieliński.

W kwalifikacjach drużyna juniorek U21 zajęła 3 miejsce. Kica, Knopek i Kołodziejczyk wspólnie zdobyły 1806 punktów, przegrywając jedynie z Ukrainkami i Francuzkami. Ćwierćfinałową rywalizację z rywalkami z Izraela Polki wygrały bardzo pewnie, 6:0. Natomiast w półfinale po bardzo zaciętym pojedynku i dogrywce pokonały Francuzki 5:4 (48:49, 51:47, 53:50, 46:53, 27:24). W finale na nasze dziewczyny czekała rywalizacja z Niemkami. W pierwszej serii lepiej strzelały Polki, natomiast w drugiej więcej punktów zdobyły rywalki. Na szczęście w kolejnych setach Biało-Czerwone radziły sobie bardzo dobrze i wygrały finał 6:2 (48:43, 46:53, 49:41, 52:46)!

To nie był jednak jedyny medalowy pojedynek z udziałem Polaków. O brąz walczyły nasze juniorki w kategorii U18. Kalina Dzierżak, Kornelia Kępa i Otylia Strzałka zajęły 5 miejsce w kwalifikacjach, a w 1/8 finału pokonały 6:0 Gruzinki. Później w ćwierćfinale po dogrywce wygrały 5:4 z Włoszkami, ale półfinałowy mecz z Fracuzkami przegrały 0:6. Dziś w pojedynku o brąz niestety uległy Niemkom 0:6.

Wciąż mamy jednak szansę na drugi krążek. Olivier Zieliński, startujący w kategorii U18 uzyskał najlepszą notę kwalifikacji – 667 punktów. Dzięki temu rozpoczął zmagania od 1/16 finału, gdzie pokonał 6:4 Słowaka Borovsky’ego. W 1/8 finału Polak wyeliminował Włocha Di Lecce (6:4), a w ćwierćfinale Holendra Heijthuisena (6:2). Niestety w półfinale jego serię przerwał Brytyjczyk Maxwell Oakley. Olivier jutro powalczy więc o brąz, a jego rywalem będzie Słoweniec Samo Vrbec.