Biało-czerwoni po raz drugi w przeciągu dwóch dni mierzyli się z ekipą Słowenii. Dzień wcześniej Polacy ulegli rywalom 0:2. Dzisiaj na lodowisku w Bytomiu Polska przegrała 1:3.

Spotkanie miało niezwykle dużą intensywność. Najpierw swoją szansę mieli Polacy, jednak Patryk Krężołek nie zdołał zdobyć bramki. Swoją szansę niestety wykorzystali Słoweńcy. W 16 minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcel Mahkovec. Biało-czerwonym nie udało się wyrównać wyniku w pierwszej tercji.

Druga tercja była lepsza w wykonaniu polskiej reprezentacji. Polscy hokeiści w 8 minucie drugiej części spotkania wyrównali stan rywalizacji. Pięknego gola zdobył Kamil Wałęga, który wpakował krążek w okienko słoweńskiej bramki. Polacy mieli doskonałą okazję, aby wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Niestety, nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze i po 40 minutach spotkania mieliśmy remis 1:1.

Trzecia tercja była niestety pechowa dla biało-czerwonych. Słoweńcy zadali dwa ciosy, pierwszą bramkę zdobył Blaz Tomazevic, kiedy to, rywale wykorzystali grę w przewadze. Następnie, na nieco ponad minutę przed końcem meczu, Słoweńcy zadali ostatni cios w tym spotkaniu. Krążek do pustej bramki wpakował Robert Sabolic. Po spotkaniu została również rozegrana seria rzutów karnych, w niej lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 3:1.

Polska – Słowenia 1:3

Polscy hokeiści kolejne spotkania towarzyskie rozegrają 26 i 27 kwietnia w Nottingham. Rywalem Polaków będą reprezentaci Wielkiej Brytanii.