Reprezentacja Polski w ostatnim meczu fazy grupowej 0:3 przegrała z reprezentacją Włoch i tym samym pożegnała się z dalszą walką o medale.

Polska 0 – 3 Włochy (15:25, 16:25, 22:25)

Pierwszy set rozpoczął się od fatalnego przyjęcia Włochów. Mimo ich 8% w przyjęciu i tak zostali nie do zatrzymania. Nie zawodziła ich skuteczność w ataku, a także radzili sobie bardzo dobrze blokiem. Polacy byli bezsilni i 15:25 przegrali pierwszą partię spotkania.

W drugim secie Włosi znacznie poprawili swoje przyjęcie, co pozwoliło im na wyprowadzanie lepszych akcji. Aż 80% skuteczności w ataku miał Nicolo Garello. Biało-Czerwoni próbowali zatrzymać rywali – po naszej stronie z dobrej strony pokazał się Jakub Szczurowski, ale wszelkie próby naszego zespołu nie doprowadziły do zmiany wyniku – 16:26 druga partia poszła na konto Itali.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, ale cały czas przodowali Włosi. Biało-Czerwoni podniesli swoją skuteczność w ataku, ale nie byli w stanie przyjmować mocnych serwisów ze strony rywali, a Włosi także stawiali mur nie do przejścia na siatce. Nasi reprezentanci próbowali walczyć do końca, ale 22:25 przegrali trzecią partię, co oznaczało pożegnanie się z turniejem.

Polska: Oskar Trawka, Igor Nurkiewicz, Marcel Kiciński, Jakub Szczurowski, Patryk Dudek, Filip Falkowski – Jakub Olejniczak (libero) oraz Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń, Maksymilian Durski, Maciej Korona. Trener: Artur Łoza.

Włochy: Simone Bertoncello, Alessandro Benacchio, Gianluca Cremoni, Nicolo Garello, Lorenzo Ciampi, Simone Porro – Andrea Giani (libero) oraz Davide Boschini, Andrea Usanza (libero), Bryan Argilagos. Trener: Monica Cresta.