Ciąg dalszy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po przegranej ze Słowenią i zwycięstwem nad Francją naszych siatkarze czekał pojedynek z Italią.

Start spotkania był wyrównany. Niestety ten stan nie trwał długo. Włosi szybko zaczęli budować przewagę, którą skutecznie powiększali. Wyróżniali się w każdym elemencie. Pierwszą partię przegraliśmy gładko 18:25.

Drugi set rozpoczął się bardziej optymistycznie. Do połowy tej części meczu gra była wyrównana. Niestety później Italia ponownie złapała swój rytm gry. Gdy wyszli na prowadzenie 11:10, już go nie oddali. Zdobyli 4 punkty z rzędu. Biało-Czerwoni starali się nadrobić straty. Niestety końcówka należała do rywala, który zwyciężył 25:23.

Nasi siatkarze nie poddawali się. Trzecia partia to walka punkt za punkt. Końcówka na szczeście należała do naszych zawodników. 25:21. Gramy dalej!

Czwarta część spotkania rozpoczęła się po myśli przeciwnika. Italia zbudowała kilkupunktową przewagę. Ostatnie chwile tej odsłony meczu całkowicie pod ich dyktando. Niestety przegrywamy 1:3. Włosi tym samym przypieczętowali zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.