Podczas nadchodzącej gali UFC 299 w Miami zobaczymy kolejnego Polaka. Do Mateusza Gamrota (23-2) dołączy Michał Oleksiejczuk (19-6). Polski zawodnik wagi średniej zmierzy się z niezwykle groźnym Michelem Pereirą (29-11).

Ciekawe wyzwanie czeka polskich zawodników MMA 9 marca na Florydzie. Prospekt wagi lekkiej Mateusz Gamrot zmierzy się z byłym mistrzem tej dywizji Rafaelem dos Anjosem (32-15). Co prawda, będący na fali Polak jest według bukmacherów faworytem, jednak będzie musiał zachować czujność w walce z byłym championem.

Dużo trudniejsze zadanie czeka Michała Oleksiejczuka, który po sierpniowym zwycięstwie nad Chidim Njokuanim (22-10) otrzymuje szansę walki z Michelem Pereirą. Brazylijczyk kontynuuje passę sześciu wygranych pojedynków z rzędu i uznawany jest za zdecydowanego faworyta w walce z Polakiem.

Oleksiejczuk wydaje się jednak bardzo zadowolony z tego zestawienia, które skomentował w następujący sposób:
Chyba już ciężko byłoby nadal to ukrywać W marcu zmierzę się z @michelpereirauf, który to jak gra w Tekkena to zapewne dusi wszystkie przyciski na raz #UFC299 nadciąga Husaria i nie będzie brała jeńców!! Kto jest tu ze mną???”