Zawody sztafet męskich w Pucharze Świata w Ruhpolding zakończyły się wygraną Norwegii. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie – Włosi. Polacy ukończyli bieg na 19. miejscu.

Norwegowie w składzie: Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale-Skjevdal, Tarjei Boe oraz Vetle Sjaastad Christiansen ukończyli bieg z czasem 1:09:49.6. Pomimo braku obecności Johannesa Thingnesa Boe nie mieli problemu z wygraniem zawodów. Na strzelnicy dobierali ośmiokrotnie naboje, ale mimo to mieli najlepszy czas. Niemcy dobiegli na metę ze stratą 45 sekund. Na ostatnim okrążeniu Włosi wyprzedzili Francuzów i uplasowali się na ostatnim miejscu podium ze stratą 58,7 sekundy.

Polacy wystartowali w składzie: Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół i Kacper Guńka i okazali się najmłodsi w stawce. Po raz pierwszy w sztafecie wystąpił Kacper Guńka. Polska reprezentacja zdołała być wyżej od Rumunii, Mołdawii, Bułgarii i Korei. Uplasowali się na 19. pozycji ze stratą do lidera 4:54.8. Dobierali dwanaście nabojów. Oprócz tego Jan Guńka musiał jeszcze odbyć rundę karną.