Dzisiejszy dzień przełamał polską niemoc – w końcu udało się zdobyć medal. Jakub Majerski na 100 m stylem motylkowym uzyskał czas 51,32, dający mu brązowy medal.

W 50 m dowolnym stylem kobiet zaprezentowały się: Katarzyna Wasick i Kornelia Fiedkiewicz. Wywalczyły sobie awans do półfinałów kolejno z czwartym i ósmym wynikiem. Fiedkiewicz poprawiła nawet swój rekord życiowy, który do dziś wynosił 24.91 sekundy i został pobity o 00.06 s.  Wasick wygrała pierwszy z półfinałów i do tego, ustalając do tego swój życiowy rekord i zarazem rekord Polski: 24.01 sekundy. Fiedkiewicz zajęła czwartą pozycję z czasem 24.71 sekundy i również poprawiła życiówkę! Obie Polki powalczą w finale, który odbędzie się jutro.

Eliminacje na 50 m stylem grzbietowym mężczyzn wygrał Ksawery Masiuk z czasem 24.58 sekundy. Półfinał ukończył z trzecim czasem:24.46 sekundy i awansował do jutrzejszego finału.

Na 50 m stylem klasycznym kobiet eliminacje przeszła Dominika Sztandera. Czas 30.91 sekundy umożliwił Polce występ w półfinale. Biało-Czerwona nie wystąpi jednak w finale. Z czasem 30.78 sekundy zakończyła rywalizację na 10. miejscu.

W eliminacjach na 1500 m dowolnym stylem mężczyzn nie poszło Chmielewskiemu, który uzyskał czas 15:04.93, dającu mu 15. lokatę.

W finale na 200 m stylem grzbietowym kobiet, nasza reprezentanka: Laura Bernat finiszowała na piątym miejscu z czasem 2:09.92.

Finał 100 m stylem motylkowym przyniósł Biało-Czerwonym brązowy (pierwszy) medal w Doha. Jakub Majerski stracił do zwycięzcy 00.15 sekundy. Czas 51.52 sekundy uplasował go na trzecim miejscu podium.