Nasze szczypiornistki w pierwszym meczu fazy grupowej podejmowały reprezentacje Iranu. Mecz był bardzo jednostronny, Polki wygrały 35:15 i wywalczyły pierwsze cenne punkty. Dziś również rywalizowały ze sobą Niemki i Japonki, z którymi przyjdzie nam również walczyć w kolejnych dniach mistrzostw. W zaciętym spotkaniu lepsza okazała się być reprezentacja Niemiec, która rzutem w ostatniej sekundzie spotkania zagwarantowała sobie zwycięstwo (31:30).

Już w pierwszej minucie Tomczyk przechwyciła piłkę i pewnie pokonała bramkarkę Iranu. Polki znakomicie weszły w mecz. W 4. minucie prowadziły już 4-0. W 6. minucie gola zdobyła nasza golkiper Płaczek, która wykorzystała złe ustawienie rywalek. Chwilę później swoje pierwsze trafienie zdobyła reprezentacja Iranu (6-1). Polki powiększały swoją przewagę i nie pozwalały przeciwniczkom nawet zbliżyć się na kilka oczek. Widzieliśmy totalną różnice klas (10-2). Jednak pomimo wysokiego prowadzenia czuć było niedosyt ze względu na niewykorzystywane “setki”, które mogły powiększyć nasze prowadzenie i sprawić, że sytuacja w grupie w późniejszym etapie będzie lepsza niż innych drużyn. Iran się rozpędzał i w 20. minucie miał już na koncie 5 bramek. Wykorzystywał straty Polek, a ich bramkarka popisywała się dobrymi interwencjami. Pod koniec pierwszej połowy Biało-Czerwone lekko powiększyły prowadzenie i ostatecznie wygrały 18:8.

Druga połowa zaczęła się od niewykorzystanego karnego Kobylińskiej. Chwilę później nasze reprezentantki rzuciły 4 bramki i prowadziły już 22:9. Niestety kolejny karny obroniła bramkarka Iranu, która prezentowała się dziś bardzo dobrze. Tak jak w pierwszej części Iran miał swoje 5 minut i strzelił kilka bramek (29:12). Przez ostatnie 10. minut Polki chciały zakończyć mecz z jak najwyższym wynikiem, ponieważ w dalszej fazie eliminacyjnej mogą liczyć się nie tylko punkty, ale również ilość strzelonych goli. Polki wygrały 35:15 . Zwycięstwo cieszy, ale czuć lekki niedosyt, ponieważ wynik mógłby być o wiele wyższy gdyby nie te niewykorzystane sytuacje. Kolejne spotkanie Polek już 2 grudnia z reprezentacją Japonii.

Polska 35:15 Iran