Polscy parasiatkarze w składzie: Rafał Wojtowicz, Dariusz Cegiełka, Artur Wąsowicz, Filip Gaca zostali Mistrzami Świata w siatkówce plażowej, które rozegrano w chińskim Chongqing. Jest to historyczne złoto, ponieważ była to pierwsza taka impreza zorganizowana na świecie.

Do zawodów przystąpiło łącznie sześć drużyn: dwie z Polski i po jednej z Łotwy, Słowacji, Indii i Australii. Nasi reprezentanci, którzy bardzo dobrze prezentują się na europejskich boiskach byli faworytami do zwycięstwa. Pierwsza nasza ekipa pewnie wygrała wszystkie pięć starć w pierwszej fazie turnieju, dzięki czemu bezpośrednio uzyskała awans do półfinału. Drugi nas zespół, który reprezentowali: Łukasz Zieliński, Jacek Moliński, Michał Wypych i Bartłomiej Synowiec nie poradził sobie tak dobrze i o awans do 1/2 finału musiał powalczyć z drużyną ze Słowacji. Po wyrównanym starciu Polacy musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali po tie-breaku.

W półfinale nasza pierwsza drużyna pewnie pokonała wcześniej wspomnianych Słowaków 21:14, 21:17 i uzyskała awans do finału. W dzisiejszym finale naprzeciwko reprezentantów Polski stanęli Hindusi. Ekipa prowadzona przez Piotra Janiaka zagrała koncertowo wygrywając pierwszą partię 21:15, a drugą 21:7 i zdobyła po raz pierwszy w historii tytuł Mistrzów Świata!

Druga nasza ekipa ostatecznie zamknęła całą stawkę, bowiem w meczu o 5 miejsce zostali pokonani przez Australijczyków.