Udany początek Roland Garros zaliczyli nasi juniorzy Tomasz Berkieta i Monika Stankiewicz. Oboje wyszli zwycięsko ze swoich starć i awansowali do drugiej rundy paryskiego turnieju.

Nasz obiecujący junior Tomasz Berkieta w swoim pierwszym spotkaniu zmierzył się z Hiszpanem Izanem Almazanem Valiente. Już w czwartym gemie byliśmy świadkami pierwszego przełamania na korzyść Polaka. Kolejny gem był za to najdłuższym gemem spotkania, który ostatecznie na swoje konto zapisał Hiszpan odrabiając stratę i znów mecz toczył się gem za gem. Decydujące przełamanie w secie zdobył Polak w ósmym gemie. Po chwili wygrał swój serwis i zapisał pierwszą partię na swoje konto. Berkieta poszedł za ciosem i na otwarcie drugiego seta po raz kolejny przełamał Almazana Valiente. Przewagi zdobytej na początku seta Polak już nie wypuścił z rąk. Po drodze wygrał jeszcze jednego gema przy serwisie rywala i ostatecznie wynikiem 6:3, 6:2 zakończył spotkanie. Kolejnym rywalem Berkiety będzie kwalifikant Czech Klimas lub rozstawiony z “6” Australijczyk Jones.

Również udanie turniej rozpoczęła Monika Stankiewicz, której rywalką była Brazylijka Olivia Carneiro. Początek meczu był bardzo wyrównany. Świadkami pierwszego przełamania byliśmy dopiero w ósmym gemie. Niestety było ono na korzyść rywalki, która “potwierdziła” je wygranym serwisem. Dzięki temu set zakończył się wynikiem 6:3 dla Brazylijki. W drugiej partii zawodniczki przełamały się aż sześć razy, jednak w tym aż cztery były na korzyść Polki, która dzięki temu wygrała seta 6:2 i wyrównała stan spotkania. Decydująca partia była już popisem gry Stankiewicz. Nasza reprezentantka nie oddała rywalce gema i wygrywając seta 6:0 awansowała do drugiej rundy. Jej rywalką w kolejnym meczu będzie rozstawiona z “16” Serbka Kostovic.