Znów obie Polki zapunktowały w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel była 16, a Magda Łuczak 24 w slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze.

Nasza najlepsza alpejka, Maryna Gąsienica-Daniel nie ustrzegła się błędów w pierwszym przejeździe, przez co jej strata do liderującej stawce Petrze Vlhovej, wynosiła 1,85 s. Dało to reprezentantce Polski 18 lokatę na półmetku zawodów. Do drugiego przejazdu awansowała, już po raz kolejny, także Magda Łuczak. Młodsza z naszych zawodniczek uzyskała czas słabszy o 2,54s od liderki, który dał 28 miejsce.

Licząc tylko czas drugiego przejazdu lepiej spisała się Łuczak. Udało jej się zanotować awans na 24 miejsce. Magda kontynuuje dobre starty, zapisując na swoje konto kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Z kolei Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ostatecznie 16 lokatę. Spadek zaliczyła Vlhova, która nie zdołała utrzymać się na podium. Zawody wygrała Kanadyjka Valerie Grenier. Druga była Lara Gut-Behrami (Szwajcaria), a trzecia Federica Brignone (Włochy).

Jutro w Słowenii o 9:30 panie wystąpią w slalomie. O punkty walczyć będzie też nasza Magda Łuczak.