Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Polka była lepsza przez znaczną część meczu, prowadziła w decydującej partii, ale to nie wystarczyło. Lesia Tsurenko była skuteczniejsza w końcówce spotkania i awansowała do 1/32 finału. Ukrainka wygrała 2:6, 6:1, 6:4.

Poznanianka od początku roku nie prezentuje się najlepiej. Wygrała jedynie 3 z 11 rozegranych spotkań, a ostatnie zwycięstwo odniosła w turnieju w Dosze. Z nadzieją na przełamanie złej passy podeszła do turnieju WTA 1000 w Miami, w którym w poprzednim sezonie dotarła do IV rundy.

Początek spotkania był bardzo nieudany dla Linette, która już w pierwszym gemie dała się przełamać. Nasza tenisistka nie dała za wygraną i od razu odrobiła straty. Przez pewien czas bardziej ofensywną postawę na korcie prezentowała Ukrainka, co doprowadziło ją do kolejnego break pointa w piątym gemie.

Wówczas nastąpił pewien zwrot akcji w tym spotkaniu. Polka zaczęła grać naprawdę dobrze, a jej rywalka się sporo myliła. Tenisistka AZS Poznań złapała rytm i prezentowała dobrą grę z głębi kortu. Ponownie przełamała Tsurenko i w bardzo pewnym stylu wygrała pierwszą odsłonę wynikiem 6:2.

32-latka nie poszła za ciosem i dała się przełamać w gemie otwarcia drugiej partii. Tym razem nie odrobiła straty, choć miała ku temu cztery okazje. W trzecim gemie Polka utrzymała podanie, ale później no zdołała nawiązać już walki z rywalką. Pewność gry Ukrainki wzrosła, co pozwoliło jej zanotować kolejne przełamanie w piątym gemie i wyjść na 4:1.

Linette miała po chwili piłkę na zniwelowanie straty jednego podania, ale  nie zdołała jej wykorzystać. Takich problemów nie miała za to rywalka naszej reprezentantki, która w siódmym gemie wykorzystała już pierwszą szansę na przełamanie i w kolejnym gemie przypieczętowała pewne zwycięstwo w drugiej partii 6:1. Wyrównała tym samym stan meczu i o triumfatorce musiał zdecydować trzeci set.

Biało-Czerwona świetnie zaczęła decydującą rozgrywkę i jako pierwsza przełamała! Magda prowadziła 3:1 i potem nastąpiła kompletna zapaść. Tsurenko odrobiła straty, a poznaniance nie wychodziło praktycznie nic.  Ukrainka zanotowała serię czterech wygranych gemów z rzędu, zdobyła kolejnego breaka i odskoczyła na 5:3. Linette powalczyła, ale nie dała rady. Przegrała 4:6 i nie wystąpi w kolejnej rundzie. Rywalką Tsurenko w meczu o awans do III rundy będzie Greet Minnen.