Biało-czerwone zmierzyły się w drugiej rundzie kwalifikacji do głównego turnieju Mistrzostw Europy z reprezentacjami: Szkocji, Danii oraz Macedonii Północnej.
Polska – Macedonia Północna

Podopieczne Marcina Kasprowicza w pierwszym starciu kwalifikacji zmierzyły się z rówieśniczkami z Macedonii Północnej. Polki były zdecydowanymi faworytkami tego starcia. Swoją przewagę zaprezentowały już po pierwszej połowie, kiedy to prowadziły 4:0. Bramki dla Polski zdobyły: Weronika Araśniewicz, Oliwia Związek oraz Oliwia Łapińska. Trafienie samobójcze zanotowała również obrończyni rywalek – Mihaela Dodevska. Po przerwie biało-czerwone zdobyły jeszcze 5 bramek, po golu dołożyły: Krystyna Flis, Zuzanna Witek, Anna Skrzypczyk, Martyna Bartczak oraz Kinga Wyrwas.

Polska – Macedonia Północna 9:0

Polska – Szkocja

Trzy dni później, 16 marca, rywalkami Polek były reprezentantki Szkocji. Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla biało-czerwonych, ponieważ już po 27 minutach Polki prowadziły 2:0, po dwóch trafieniach Oliwii Łapińskiej. Następnie bramkę kontaktową zdobyły Szkotki. W 41 minucie do siatki trafiła Phoebe Murray. Na szczęście jeszcze przed przerwą Polki wróciły na dwubramkowe prowadzenie, dzięki trafieniu Weroniki Araśniewicz. Po zmianie strony padły już tylko dwie bramki. Obie były autorstwa Oliwii Związek. Polki zwyciężyły starcie ze Szkotkami zwycięstwem 5:1.

Polska – Szkocja 5:1

Polska – Dania

Przed ostatnim starciem Polki były w doskonałej sytuacji. Miały po dwóch spotkaniach komplet punktów i zajmował pierwszą lokatę w swojej grupie. Ostatni mecz kwalifikacji odbył się dzisiaj, a przeciwniczkami polskiej drużyny były reprezentantki Danii. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła w 35 minucie meczu Oliwia Związek. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać, aż do ostatnich minut spotkania. W 84 minucie bramkę zdobyła Julia Ostrowska, a 10 minut później wynik spotkania ustaliła Małgorzata Rogus.

Polska – Dania 3:0

Polki zakończyły kwalifikacje na pierwszym miejscu w grupie z kompletem zwycięstw i fantastycznym bilansem bramkowym – 17:1. Turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 17 kobiet odbędzie się od 5 do 18 maja w Szwecji.