Drugi dzień paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Kobe przyniósł kolejny polski medal, tym razem za sprawą Macieja Lepiato.

Dla naszego skoczka wzwyż to już szóste Mistrzostwa Świata zakończone na podium, ale pierwsze na niższym niż jego najwyższy stopień. Tym razem Polak skończył rywalizację na 3. miejscu z wynikiem 2.01 m. Sam zawodnik nie ukrywa jednak, że oczekiwania miał nieco wyższe. Złotym medalistą został Jonathan Broom Edwards z Wielkiej Brytanii, który skoczył 2.04 m.

Dobry występ w sesji porannej zanotował z kolei Krzysztof Ciuksza w biegu na 100 metrów. Biało-Czerwony awansował do finału, kończąc bieg na 3. lokacie. Miejsce w wielkim finale wywalczyły również sprinterki w kategorii T 35 – Ingrid Renecka i Jagoda Kibil, które w swoich biegach kwalifikacyjnych również były trzecie.

Reprezentacja Polski po dwóch dniach rywalizacji w Japonii ma na koncie trzy medale. Oprócz dzisiejszego krążka Lepiato, wczoraj złoto wywalczyła Magdalena Andruszkiewicz, a srebro i kwalifikację paralimpijską na igrzyska w Paryżu – Michał Derus.