Za nami półfinałowe starcia PEKAO S.A Pucharu Polski w koszykówce mężczyzn, które przyniosły niespodziewane wyniki. Faworyzowane ekipy z Włocławka i Sopotu przegrały rywalizację z Legią i Stalą, odpadając z walki o tytuł. Zatem w Sosnowcu o puchar powalczą zawodnicy warszawskiej Legii i ostrowskiej Stali

Legia Warszawa — Trefl Sopot 96:81 (20:22, 31:25, 21:17, 24:17)

W pierwszym półfinałowym spotkanie PEKAO S.A. Pucharu Polski warszawska Legia podejmowała obrońcę tytułu — Trefl Sopot. Pierwsza kwarta była wyrównana z lekkim wskazaniem na sopocian, którzy tę część rywalizacji wygrali dwoma punktami – 22:20. Druga część pierwszej połowy okazała się bardzo ofensywna. Tym razem to Legioniści okazali się lepsi, wygrywając 31:25, co dało prowadzenie do przerwy – 51:47

Po zmianie stron do stanu 58:57 gra toczyła się kosz za kosz. Od tego momentu warszawianie popisali się serią 10:0 i odskoczyli rywalom na 11 punktów – 68:57, a pod koniec III kwartą przewaga ta wzrosła nawet do punktów trzynastu. Finalnie jednak po dwóch kwadransach prowadzili – 72:64. Równie dobrze podopieczni Marka Popiołka rozpoczęli ostatnią cześć spotkania — od serii 11:0, która ustawiła widowisko w Sosnowcu. Legia do samego końca kontrolowała już spotkanie, zwyciężając 96:81, gwarantując sobie udział w finale

Półfinał PEKAO S.A. Pucharu Polski

Warszawa: Holman 24, Jackson 23, Cowels 17, Kolenda 12, Vital 11, Ponitka 4, Sobin 3, Wyka 2, Linowski 0, Wieluński 0

Sopot: Best 15, Van Vliet 15, Zyskowski 14, Groselle 12, Schenk 10, Witliński 10, Varadi 5, Barnes 0, Musiał 0, Scruggs 0

Anwil Włocławek — Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:94 (19:23, 20:26, 29:16, 17:29)

Na zakończenie zmagań półfinałowych Anwil Włocławek podejmował brązowego medalistę poprzedniego sezonu tamtejszej Energi Basket Ligi — Stal Ostrów Wielkopolski. Od pierwszych minut to ostrowski zespół utrzymywał się na prowadzenie, starając się zbudować zaliczkę, która na koniec pierwszej kwarty wynosiła cztery oczka. W drugiej części pierwszej połowy Stal, dzięki mocnej końcówce wypracowała sobie dwucyfrową przewagę, wynoszącą dziesięć punktów, prowadząc do przerwy – 49:39

Po zmianie stron Anwil systematycznie odrabiał wcześniej poniesionych strat. Dzięki bardzo dobrej grze wygrali tę część 29:16 i prowadzili po dwóch kwadransach – 68:65. Tym samym Ostrów odpowiedział w IV kwarcie, gdzie wygrali 29:17, w konsekwencji czego całe spotkanie – 94:85, wyrzucając z turnieju aktualnego lidera ORLEN Basket Ligi, grając bez Łotysza Skele. Tym samym o Puchar Polski zagra warszawska Legia z ostrowską Stalą

Włocławek: Kyzlink 30, Sanders 17, Kostrzewski 8, Petrasek 8, Garbacz 6, Łączyński 6, Bell 3, Young 3, Dimec 2, Joessar 2

Ostrów Wielkopolski: Silins 21, Mikalauskas 20, Beliauskas 18, Chatman 14, Djurisić 8, Chyliński 7, Brembly 6, Sulima 0