Daniel Ławrynowicz po świetnym występie w laser runie zajął 7 miejsce w półfinale dzięki czemu awansował do finału Pucharu Świata w tureckiej Ankarze. Niestety ta sztuka nie udała się dwóm pozostałym Polakom, którzy nie zdołali wywalczyć “przepustki” do najlepszej osiemnastki.

Awans Daniela Ławrynowicza do finałowej osiemnastki Pucharu Świata

W pierwszym półfinale zobaczyliśmy dwójkę Biało-Czerwonych: Daniela Ławrynowicza oraz Łukasza Gutkowskiego. Zdecydowanie lepiej poradził sobie pierwszy ze wspomnianych Polaków. Nasz pięcioboista rozpoczął zmagania od szermierki, w której dzięki 19 zwycięstwom zajął 11 miejsce. W jeździe konnej Daniel Ławrynowicz zdobył 272 punkty co przełożyło się na 13 pozycję. Z kolei podczas pływania Biało-Czerwony zanotował czas 2:07.67, który dał 9 lokatę. Zatem Polak do ostatniego etapu zmagań półfinałowych przystępował z bardzo dobrej pozycji do ataku, bowiem startował 11 ze stratą 34 sekund do lidera. Podczas laser runu Daniel Ławrynowicz zaliczył wręcz idealny występ notując najlepszy czas! Ten rezultat pozwolił Polakowi awansować na 7 miejsce tym samym awansując do najlepszej “18” finałowych zawodów.

Niestety drugi z naszych reprezentantów nie może zaliczyć dzisiejszego występu do udanych. Polak rozpoczął od dopiero 31 miejsca w szermierce po czym nie zaliczył przejazdu podczas jazdy konnej. W trakcie pływania Łukasz Gutkowski poprawił trochę swoje położenia, gdyż zanotował 17 czas (2:09.49). Biało-Czerwony zakończył rywalizację laser runem uzyskując w nim 10 rezultat, który pozwolił na zajęcie zaledwie 16 miejsce w całym półfinale. Tym samym Łukasza Gutkowskiego nie zobaczymy jutro walczącego w finale Pucharu Świata.

Z kolei w drugim półfinale o awans do najlepszej osiemnastki walczył Kamil Kasperczak. Polak nie rozpoczął zawodów zbyt udanie, bowiem podczas walk szermierczych zajął dopiero 29 miejsce. Na szczęście podczas jazdy konnej polski pięcioboista zrehabilitował się zajmując 2 miejsce (300 pkt). Natomiast podczas pływania Kamil Kasperczak zanotował 10 czas i do laser runu przystępował jako 11. W ostatniej konkurencji Polak zanotował 8 wynik ale finalnie zakończył półfinał na 11 lokacie. Tym samym Biało-Czerwony nie zdołał wywalczyć awansu do finału.