Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 ze Szwecją w 2. kolejce fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 17! Rywale dwukrotnie prowadzili, lecz nasi piłkarze wyrównywali. Aby awansować dalej, w ostatniej kolejce Biało-Czerwoni muszą liczyć na pokonanie Słowacji oraz na to, iż Włosi nie przegrają ze Szwecją.

Niestety podobnie jak w starciu z Włochami szybko stracili ł. Po kwadransie gry Genesis Antwi strzelił z kilkunastu metrów, a piłka odbiła się od Jana Leszczyńskiego i wpadła do siatki. Na gola wyrównującego nie trzeba było czekać długo. Kamil Jakóbczyk zagrał przed pole karne do Jakuba Adkonisa, a ten z pierwszej piłki uderzył płasko przy prawym słupku i zdobył gola na 1:1.

Po przerwie to znowu rywale doszli do głosu. W 56. minucie Jonsson podał do Bozicevica, a ten przywrócił zespół ze Skandynawii na prowadzenie. Na szczęście Biało-Czerwoni szybko zareagowali na straconego gola. Michael Izunwanne w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i trafił do bramki. Do końca meczu to Szwedzi stwarzali większe zagrożenie, ale Mateusz Jeleń popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Ostatecznie mecz skończył się podziałem punktów.

Polska – Szwecja 2:2 (1:1)

Bramki: Antwi 14, Bozicević 56 – Adkonis 24, Izunwanne 67