Dziś w chińskim Zhengzhou panowie rywalizowali w kwalifikacjach w ramach Mistrzostw Świata. Awans do półfinału wywalczyło dwóch Polaków: Łukasz Gutkowski oraz Kamil Kasperczak.

Po wczorajszych kwalifikacjach pań, dziś czas przyszedł na panów. O awans do półfinału walczyło aż czterech Biało-Czerwonych: Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Kamil Kasperczak oraz Sebastian Stasiak.

Awans Gutkowskiego i Kasperczaka

W grupie A zobaczyliśmy Łukasza Gutkowskiego. Polak podczas szermierki odniósł 11 zwycięstw co dało 21 miejsce (201 pkt). Drugim etapem pięciobojowej rywalizacji było pływanie, w którym nasz reprezentant uzyskał 6 rezultat (2:01.81). W ostatniej konkurencji jaką był oczywiście laser run Gutkowski zaprezentował się z świetnej strony zajmując 2 miejsce (10:18.61). Finalnie polski pięcioboista został sklasyfikowany na 11 miejscu w grupie A i tym samym awansował do półfinału.

Z kolei w grupie B rywalizował Daniel Ławrynowicz. Polak niestety nie może zaliczyć tego występu do udanych. Nasz pięcioboista podczas podczas szermierki był 13, pływanie zakończył na 14 lokacie, a w trakcie laser runu zanotował dopiero 22 rezultat. W efekcie czego Daniel Ławrynowicz eliminacje zakończył na 19 pozycji odpadając z dalszej rywalizacji.

Natomiast w ostatniej grupie zobaczyliśmy aż dwóch Polaków: Kamila Kasperczaka i Sebastiana Stasiaka. Biało-Czerwoni identycznie rozpoczęli zawody, gdyż podczas szermierki obaj zanotowali 13 zwycięstw (215 pkt) po czym byli sklasyfikowani na 13 oraz 14 miejscu. Jednak podczas drugiej konkurencji czyli pływaniu lepiej zaprezentował się Kasperczak, któremu został zmierzony 16 czas (2:0473). Sebastian Stasiak drugą część rywalizacji zakończył na 21 lokacie (2:06.25). Podczas laser runu Kamil Kasperczak zanotował czas 10:25.66 co przełożyło się na 7 rezultat. Z kolei drugi z naszych reprezentantów przekroczył linię mety z wynikiem 10:31.30, który dał Polakowi 9 miejsce. Finalnie Kamil Kasperczak zajął 12 miejsce (awans do półfinału), a Sebastian Stasiak był 15.