Natalia Dominiak i Anna Maliszewska awansowały do półfinału Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. W chińskim Zhengzhou oprócz medali trwa walka o kwalifikacje olimpijskie. 

Dominiak i Maliszewska w eliminacjach rywalizowały w grupie A. W szermierce zdecydowanie lepiej wypadła ta pierwsza. Dzięki 20 wygranym walkom Natalia zajęła wysoką, 8 lokatę (225 pkt). Maliszewska z 15 zwycięstwami zdobyła 200 punktów, co dało dopiero 27 miejsce. W pływaniu ponownie lepiej poradziła sobie Dominiak – 277 punktów i 13 miejsce. Druga z Biało-Czerwonych uzyskała nieco gorszy czas, który pozwolił na dopisanie do swojego dorobku 274 oczek. W ostatniej, a zarazem najważniejszej konkurencji lepiej spisała się za to Maliszewska. Polka w laser runie była 6 i dzięki temu awansowała do półfinału z ostatniego, 18 miejsca. Dominiak zajęła 15 lokatę w laser runie i taką samą w łącznej klasyfikacji.

W eliminacyjnej grupie B zaprezentowała się Oktawia Nowacka. Polka po niezłych wynikach w szermierce i pływaniu (dwukrotnie 10 lokata) zupełnie nie poradziła sobie w biegu ze strzelaniem. Nasza olimpijka spadła przez to na dopiero 26 pozycję, co nie dało oczywiście awansu do półfinału.

Jutro w eliminacjach wystąpią panowie. Nasz kraj będzie reprezentowała aż czwórka pięcioboistów. W grupie A powalczy Łukasz Gutkowski, w grupie B Daniel Ławrynowicz, natomiast w C Kamil Kasperczak oraz Sebastian Stasiak.