Niestety zarówno Anna Maliszewska jak i Natalia Dominiak nie zdołały awansować do finałowej rywalizacji podczas Pucharu Świata w Sofii. Biało-Czerwone mimo rewelacyjnych występów w laser runie znalazły się tuż pod “kreską”.

W dzisiejszych półfinałach zobaczyliśmy dwie Biało-Czerwone: Annę Maliszewską oraz Natalię Dominiak. Pierwsza ze wspomnianych Polek rywalizację w grupie A rozpoczęła od 13. miejsca (190 pkt) w szermierce. W drugiej części zawodów jaką było pływanie nasza zawodniczka uzyskała czas 2:26.75, który dał Polce 14. lokatę. Zatem do ostatniej konkurencji jaką był laser run Anna Maliszewska przystępowała z 18. pozycji ze stratą 1:02 do liderki zawodów. Nasza pięcioboistka zaprezentowała się ze znakomitej strony uzyskując 5. rezultat. Niestety mimo to Polka zakończyła swój półfinał na 15. miejscu, które niestety nie dało “przepustki” do finału.

Z kolei w półfinale B o awans do finału walczyła Natalia Dominiak. Polka zaczęła dosyć dobrze zajmując 11. miejsce podczas walk szermierczych. Następnie było odrobinę gorzej, gdyż podczas pływania z czasem 2:24.32 Biało-Czerwona zajęła 12. pozycję. Do ostatniego etapu rywalizacji Polka przystępowała jako 17. – półtorej minuty za prowadzącą Francuzką Clouvel. Dominiak podobnie jak Maliszewska rewelacyjnie zaprezentowała się podczas laser runu zajmując w nim wysoką 3. lokatę – niestety ten rewelacyjny wynik w ostatniej części półfinału nie dał awansu do finału. Natalia Dominiak finalnie została sklasyfikowana na 13. miejscu z 1028 punktami na koncie.