Małgorzata Karbownik i Kamil Kasperczak zajęli 5 miejsce w sztafecie mieszanej. Była to konkurencja kończąca Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym w Budapeszcie. 

Zarówno Karbownik, jak i Kasperczak wypadli najsłabiej spośród Biało-Czerwonych w rywalizacji indywidualnej. Dostali jednak szansę rehabilitacji w sztafecie i wykorzystali ją bardzo dobrze.

Już po pierwszej konkurencji, którą była oczywiście szermierka, Biało-Czerwoni zajmowali wysokie 5 miejsce. 16 wygranych walk zapewniło 222 punkty na dobry początek. Również w jeździectwie Gosia i Kamil zdecydowanie “dali radę”. Zdobyli 293 punkty, a więc tylko o 7 mniej od maksymalnej puli. Jeszcze lepiej było w pływaniu, w którym uzyskali 3 rezultat, a do łącznej klasyfikacji dorzucili 316 punktów. W ostatniej konkurencji, czyli laser runie mikst Karbownik i Kasperczak poradził sobie nieco słabiej – 11 wynik. Na szczęście strata do rywali nie była zbyt duża. Ostatecznie nasi pięcioboiści zajęli 5 miejsce z dorobkiem 1333 punktów. Zawody wygrali Meksykanie przed Francuzami oraz reprezentantami gospodarzy. Wystartowało 15 sztafet.

Kolejny Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym odbędzie się w dniach 8-13 maja w Sofii.