Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak oraz Daniel Ławrynowicz pomyślnie przeszli przez eliminacje Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Tym samym, podobnie jak Maliszewska i Dominiak, awansowali do półfinału.

Bardzo dobry występ ma za sobą Daniel Ławrynowicz, który zdobył 1148 punktów w grupie “A” i zajął wysokie 5 miejsce. Złożyło się na to 208 punktów w szermierce (12 wynik), 290 oczek za pływanie (11 miejsce) oraz 650 zdobytych w laser runie (3 lokata). W tej samej grupie znalazł się Kamil Kasperczak. Drugi z Biało-Czerwonych zajął 11 miejsce (1142 pkt), które zawdzięcza głównie dobrej postawie w laser runie (4 lokata). Oprócz wspomnianej wyżej dwójki przepustkę do półfinału wywalczył Łukasz Gutkowski. Podobnie jak Kasperczak słabiej poradził sobie w szermierce i pływaniu, ale za to bardzo dobrze w laser runie. 11 lokata z dorobkiem 1143 punktów wystarczyła do awansu. Jedynym z Biał0-Czerwonych, który odpadł z rywalizacji jest Sebastian Stasiak. Zajął on dopiero 16 miejsce w swojej grupie.

Dziś odbyła się także pierwsza część półfinałowej rywalizacji pań, czyli szermierka. Niestety nasze zawodniczki nie poradziły sobie najlepiej. Anna Maliszewska zajmuje 17 miejsce w półfinale A, natomiast Natalia Dominiak 17 miejsce w półfinale B. Na jutro w Sofii zaplanowano pozostałe konkurencje półfinałów kobiet oraz rundę szermierki mężczyzn.