W Stambule trwa światowy turniej kwalifikacyjny w zapasach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dziś na tureckich matach walczyli klasycy. 

Wśród przedstawicieli stylu klasycznego w Turcji wystąpiło sześciu Biało-Czerwonych. Dziś żadnemu nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża, natomiast dwóch Polaków zobaczymy w jutrzejszych repasażach.

Swoje pierwsze walki wygrało czterech naszych reprezentantów, którzy tym samym w komplecie zameldowali się w 1/8 finału. Mateusz Bernatek (-67 kg) pokonał przeciwnika z Arabii Saudyjskiej – Ahmeda Fawzi Barahmaha 9:1. Arkadiusz Kułynycz (-87 kg) okazał się z kolei lepszy od Japończyka Sohi Sakabe 7:1. Tadeusz Michalik (-97 kg) wygrał z kolei z rywalem z Indii – Nitesha Nitesha 2:1. Kamil Czarnecki dość pewnie pokonał Sauda Hassana Saleha A Barnawi z Arabii Saudyjskiej 6:0. Bez walki natomiast w 1/8 finału zameldował się Michał Tracz (-60 kg). Jego rywal z Samoa Amerykańskiego – Josh Failauga, nie pojawił się na macie.

1/8 finału niestety w większości nie poszła już po myśli Biało-Czerwonych. Arkadiusz Kułynycz musiał uznać w niej wyższość Kiryla Maskevicha, przegrywając przez tusz 1:3. Kamil Kościółek (-130 kg) przegrał 1:7 z Pavelem Hlinchukiem, a Kamil Czarnecki 1:3 z Litwinem Pauliusem Galkinasem. Porażkę poniósł również medalista olimpijski z Tokio – Tadeusz Michalik. 33-latek uległ Chorwatowi Filipowi Smetko 1:3. Zadowolony mógł być za to Michał Tracz, który rozprawił się z Gruzinem Pridonem Abuladze, wygrywając 6:5. Do ćwierćfinałów awansował również Mateusz Bernatek, pokonując po ciężkiej walce Yong Jin Ro 4:1.

Ogromny pech spotkał w ćwierćfinale Mateusza Bernatka. Polak, mimo że prowadził 5:0 na 3 minuty przed końcem walki, ostatecznie przegrał 5:10 z Chińczykiem Lei Li. Porażkę poniósł również drugi z naszych reprezentantów – Michał Tracz. On z kolei musiał uznać wyższość Azera.

Rywale Tracza i Kułynycza awansowali do finałów, co dało Polakom przepustkę do repasaży. By wywalczyć kwalifikację olimpijską będzie trzeba wygrać trzy walki. Jutro również do rywalizacji przystąpią kobiety.