Lech Poznań ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca który od przyszłego sezonu będzie prowadził klub z ulicy Bułgarskiej. Szefostwo Kolejorza zdecydował się powierzyć stery poznańskiej ekipy Duńczykowi który już zdobywał tytuły w swoim kraju. Nowym trenerem Lecha został Niels Frederiksen!

Lech Poznań oficjalnie ogłosił, że jego trenerem w przyszłym sezonie zostanie Duńczyk Niels Frederiksen. Nowy szkoleniowiec poznaniaków zastąpi na tym stanowisko Mariusza Rumaka, który nie wykorzystał swojej szansy jaką dostał na początku rundy wiosennej. O tym, że to Frederiksen zostanie nowym trenerem Lecha media informowały od kilku dni ale dopiero dziś klub z Wielkopolski to potwierdził. 53-letni Duńczyk dotychczas trenował kluby wyłącznie w swojej lidze, dodatkowo był również przez kilka lat selekcjonerem Danii U21. Do największych sukcesów Frederiksena należy zaliczyć awans z reprezentacją Danii U21 na Igrzyska olimpijskie oraz mistrzostwo swojego kraju z Brøndby IF. W przeszłości Frederiksen prowadził również dwa inne zespoły Lyngby Boldklub oraz Esbjerg FB.

Wypowiedź nowego trenera Kolejorza dla klubowych mediów:

 Za nami bardzo udane rozmowy z władzami Lecha, podczas których przedstawiono mi, czego oczekuje się ode mnie jako trenera oraz czego ja mogę oczekiwać po przyjściu tutaj. Trafiam do dużego klubu, posiadającego bogatą historię i tradycje, to dla mnie więc wielki zaszczyt, że będziemy razem współpracować. Mam przed sobą postawione trzy główne zadania. Po pierwsze i najważniejsze, jestem w Poznaniu po to, by zdobywać trofea i występować w Europie. Pragnę również przyczyniać się do rozwoju klubu, drużyny oraz poszczególnych piłkarzy. Wiem, że to właśnie Lech może pochwalić się najlepszą akademią w Polsce, a moim celem będzie odpowiednie wprowadzanie zawodników z niej do pierwszego zespołu. Ponadto jestem świadom emocji i pasji, jaką Lech wywołuje w regionie. Chcę, by kibice byli dumni i odczuwali ekscytację, oglądając nasze mecze 

Wypowiedź dyrektora sportowego Tomasza Rząsy:

To doświadczony szkoleniowiec, który do tej pory w swojej karierze w każdym miejscu znajdował zatrudnienie na dłuższy czas i dawał stabilizację. Kilka lat pracował z reprezentacją Danii do lat 21, potem prowadził Brøndby IF, który doprowadził do mistrzostwa kraju po raz pierwszy od szesnastu lat. To jeden z największych klubów w Skandynawii, w którym zawsze jest presja walki o tytuły.