Reprezentacja Polski do lat 17 dopełniła formalności i przypieczętowała awans na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na Cyprze. Polacy przed decydującym spotkaniem z Czechami znajdowali się w trudnym położeniu, bowiem musieli wygrać. Tak też zrobili, czym zapewnili sobie udział na Euro!

W ostatniej fazie eliminacji do Mistrzostw Europy, które od 20 maja do 6 czerwca będą rozgrywane na Cyprze, reprezentacja Polski znalazła się w grupie 8, gdzie zmierzyli się z: Bośnią i Hercegowiną, Czechami oraz Białorusią

Z pozoru mogło się wydawać, że nasza młodzieżowa kadra nie będzie miała problemu, aby uzyskać przepustkę na Mistrzostwa Starego Kontynentu. Wszystko zaczęło się rewelacyjnie, bowiem bez większego trudu poradzili sobie z Bośniakami, pokonując ich 4:1 po golach Dziewiatowskiego, Izunwanne oraz dwóch trafieniach Adkononisa. Sprawa nieco się skomplikowała po tym, jak Biało-Czerwoni dość niespodziewanie ulegli w spotkaniu przeciwko Białorusi (0:1)

Mecz o wszystko zakończony sukcesem, jedziemy na EURO!

Zgodnie z tradycją młodzi reprezentacji Polski inspirując się dorosłą kadrą, rozegrała tak zwany mecz o wszystko. Po porażce z naszymi sąsiadami z północnego wschodu Polska spadła w tabeli na 3. miejsce i tylko zwycięstwo dawało bezpośredni awans na ME! Piłkarze wytrzymali presję i pokonali 2:1 Czechów, gwarantując sobie bilet do Cypru

Wyniki:

Polska — Bośnia i Hercegowina 4:1

Dziewiatkowski 1′, Izunwanne 40′, Adkonis 76′,85′ – Pejić 32′

Polska — Białoruś 0:1 

Bakhno 7′

Polska — Czechy 2:1

Adkonis 12′, Pietuszewski 23′ – Micek 74′

***

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu! 

fuksiarz nowe

fuksiarz