KGHM Chrobry Głogów pokonał dzisiaj u siebie Azoty Puławy 26:24 (13:11) i zameldował się w półfinałach fazy play-off!

Para głogowsko-puławska okazała się najbardziej wyrównaną w tej serii rozgrywek. W trójmeczu górą są głogowianie z wynikiem 3:1. Pierwszy mecz w Puławach zakończył się remisem 32:32, a po rzutach karnych wygraną gospodarzy (4:3). W drugim spotkaniu w Głogowie lepsi byli domownicy, którzy zwyciężyli 34:33. Czyli każdy z zespołów wygrał na swoim terenie. Stawką dzisiejszego meczu był awans do półfinału ORLEN Superligi.

Wynik otworzyli gospodarze, ale puławianie szybko odpowiedzieli na 1:1. W odróżnieniu od poprzednich dwóch spotkań dzisiejszy wynik po 12 minutach był dość skromny, bo wynosił jedynie 3:3. W połowie pierwszej części meczu, goście zaliczyli ponad dziesięciominutową posuchę bramkową, a na dodatek grali w podwójnym osłabieniu. Jakby tego było mało Rafał Przybylski złapał za nogę atakującego ze skrzydła Wojciecha Styrcza i zobaczył czerwoną kartkę. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 13:11

Drugą odsłonę od bramki znowu rozpoczęli gospodarze i cały czas prowadzili. Piotr Jarosiewicz bezbłędnie wykonywał rzuty karne dla gości, ale nie udało im się wyjść na prowadzenie. Kilka rewelacyjnych obron zaliczył Anton Dereviankin. Pod koniec meczu obie drużyny miały problem z celnością, ale w ostatniej minucie gościom udało się zbliżyć na kontakt. Mecz zakończył Tomasz Kosznik rzucając 26:24.

KGHM Chrobry Głogów spotka się w najbliższą sobotę z Industrią Kielce

Chrobry Głogów: Stachera, Dereviankin – Grabowski 1 (1/2), Strelnikov, Wrona, Zieniewicz 5, Kosznik 4, Orpik, Jamioł 4, Dadej 1, Matuszak 2, Styrcz 3, Otrezov, Paterek 3, Hajnos, Skiba 3.

Azoty Puławy: Tsintsadze, Zembrzycki, Borucki – Urbanek, Górski, Adamski 4, Przybylski 1, Zarzycki 1, Gogola 1, Marciniak 5, Jaworski, Burzak 2, Ostrouszko 2, Janikowski 2, Fedeńczak, Jarosiewicz 6 (4/4).

Czerwona kartka: Rafał Przybylski w 15. minucie za złapanie za nogę atakującego ze skrzydła Wojciecha Styrcza.

MVP: Anton Dereviankin