Kolejne rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Świata Juniorów w szermierce za nami. W dzisiejszym turniejach drużynowym w szpadzie obie nasze ekipy odpadły na etapie 1/8 finału.

Polskie szpadzistki zostały rozstawione w turnieju z numerem “2” dzięki czemu w pierwszej rundzie otrzymały wolny los. Z kolei w 1/16 finału Biało-Czerwone trafiły na reprezentantki Filipin. Polki, które przez całą walkę prowadziły i finalnie pewnie wygrały 45:20 awansując do kolejnej rundy, gdzie czekały Kanadyjki. Początek całego starcia był bardzo zacięty, a wynik oscylował wokół remisu. Ale to Polki jako pierwsze zdołały wypracować większą przewagę (12:8). Przez kolejne walki Biało-Czerwone utrzymywały swoje prowadzenie pewnym krokiem zmierzając w stronę zwycięstwa. Niestety ale w ostatniej walce Alicja Klasik uległa Juli Yan przez to Kanadyjki wygrały całą walkę 29:28 przez Polki sensacyjnie odpadły z rywalizacji zajmując 9. miejsce. 

Dzisiaj walczyli także nasi szpadziści, którzy podobnie jak panie turniej drużynowy rozpoczęli od 2 rundy. W pierwszym pojedynku Biało-Czerwonym przyszło się zmierzyć szpadzistom z Bułgarii. Lepsi okazali się Polacy, którzy pewnie wygrali 45:29 awansując do 1/8 finału, w której trafili na reprezentantów USA. Niestety ale w tym pojedynku lepsza okazała się turniejowa “3” czyli Amerykanie, którzy pewnie wygrali 45:29.

Z kolei w poniedziałek i wtorek mogliśmy śledzić turnieje indywidualne szpadzistów wśród juniorów i kadetów. U juniorek najlepiej poradziła sobie Alicja Klasik, która po uległa wynikiem 10-15 Włoszce Corradino odpadając w 1/8 finału. Natomiast u panów najlepiej poradził sobie Wojciech Rzyczniak, który został sklasyfikowany na 32. miejscu.

Wśród kadetek świetnie spisała się Laura Misiak, której niewiele zabrakło do strefy medalowej. Polka w ćwierćfinale uległa 11-15 Amerykance Gajjali odpadając z dalszej rywalizacji. Natomiast w rywalizacji indywidualnej kadetów z dobrej strony spisał się Filip Krochmalski. Polak po bardzo zaciętej walce przegrał 13-15 z Egipcjaninem Eslam Osmana zajmując w końcowej klasyfikacji 11. lokatę.