MKS FunFloor Lublin podjął dzisiaj u siebie MKS URBiS Gniezno. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w świetnym stylu powróciły na drugie miejsce w tabeli i nadal walczą o mistrzostwo Polski z 49 punktami na koncie.

Drużyna z Gniezna zajmowała czwarte miejsce w tabeli ORLEN Superligi Kobiet, a lublinianki plasowały się na trzeciej pozycji. Po dzisiejszej wygranej wróciły na pozycję wicelidera. Oba zespoły mierzyły się w bieżącym sezonie dwukrotnie i w obu górą były lublinianki. W styczniowej potyczce w hali Globus padł wynik 26:26, a lubelski zespół wygrał dopiero po serii rzutów karnych.

Dzisiejszy wynik meczu otworzyła w drugiej minucie Kinga Achruk. Gdyby nie naruszone pole bramkowe, lublinianki prowadziłyby 2:0. Dalsza walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero przy stanie 7:7 gospodynie zdołały wysunąć się na sześciobramkowe prowadzenie. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu lublinianek 19:12.

Po przerwie zespół z Lublina nie pozwolił drużynie przyjezdnej rozwinąć skrzydeł. Gospodynie grając nawet w osłabieniu nie zwalniały tempa i szybko odskoczyły na jedenaście bramek. Odpuściły dopiero pod koniec drugiej części. Wtedy gnieźniankom udało się zmniejszyć nieco różnicę i ostatecznie przegrały spotkanie 31:37.

W tym meczu narzuciłyśmy swój styl gry. Na początku nie mogłyśmy zyskać przewagi. Później wyprowadziliśmy kilka dobrych kontr, bramka i dobra obrona nam pomogły – powiedziała po meczu Daria Szynkaruk.

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 6, Więckowska 5, Andruszak 5, Turkoglu 4, Roszak 4, Balsam 3, Achruk 2, Posavec 2, M. Olek 2, Masna 2, Tomczyk 2

Gniezno: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Łęgowska 10, Hartman 5, Schlabs 2, Szczepanik 2, Siwka 1, Nurska 1, Lipok 2, Kuriata 3, Wabińska 1, Widuch 1, Giszczyńska

MVP: Magda Więckowska.

Następne spotkanie drużyna z Lublina rozegra już w sobotę 23 marca o 16:00 w hali Globus z Koszalinem.