Paweł Paczkowski po 10 latach opuszcza szeregi Industrii Kielce. Latem zostanie zawodnikiem japońskiego Toyota Auto Body Brave Kings.
Leworęczny rozgrywający podpisał roczny kontrakt z Brave Kings – liderem japońskiej ekstraklasy.
Z Kielcami był związany aż dziesięć lat. Nie grał jednak przez cały ten okres, bo był też wypożyczany do: Dunkierki, Motoru Zaporoże, Telekomu Veszprem i Mieszkowa Brześć.

Były reprezentant Polski (34 mecze i 75 goli) jest ostatnim zawodnikiem w kadrze „żółto-biało-niebieskich”, który pamięta legendarne zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2016 roku.

– Jestem szczęśliwy i podekscytowany, że dołączam do tego zespołu. Wiem, że ten klub chce się rozwijać i zrobię wszystko, aby w tym pomóc. Widzę grupę z dużymi ambicjami i chcę być częścią jej dalszych sukcesów. Nie mogę się doczekać wyjazdu do Japonii i zaprezentowania swoich umiejętności – powiedział Paweł Paczkowski, cytowany przez stronę internetową Brave Kings.
Trenerem japońskiego zespołu jest Duńczyk Lars Walther, który w przeszłości prowadził Orlen Wisłę Płock i Azoty Puławy. W sezonie 2010/2011 sięgnął z Nafciarzami po ostatnie w historii klubu mistrzostwo Polski. Brave Kings po 16 kolejkach tego sezonu ma 30 punktów i jest liderem ligi japońskiej.