Z bardzo dobrej strony pokazały się reprezentantki Polski w waterpolo, które w weekend rywalizowały o jak najlepszą pozycję w pierwszym, historycznym międzynarodowym turnieju piłki wodnej w naszym kraju. Podopieczne Ignacego Stępińskiego zajęły wysoką, 3. lokatę, pokonując Słowaczki i drużynę z Wilna

Historyczna edycja International Waterpolo Poland Cup odbyła się w Pałacu Młodzieży w Warszawie, a udział w turnieju wzięło pięć żeńskich nacji do dziewiętnastego roku życia. Oprócz Polek zaproszono: Słowaczki, Ukrainki, Irlandki i Litwinki, które wystąpiły pod nazwą Wilno

Bardzo dobra postawa naszych Pań

Podopieczne Ignacego Stępińskiego przed własną publicznością pokazały się z bardzo dobrej strony, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Na inaugurację 1 marca pokonały bardzo wysoko rówieśniczki ze Słowacji 17:9, wygrywając trzy z czterech kwart. W drugim spotkaniu tego dnia przegrały z Irlandkami 10:19.

W sobotę Biało-Czerwone po raz kolejny odniosły bardzo przekonujący triumf nad Litwinkami pod nazwą Wilno – 16:6. Tutaj kluczowe w kontekście końcowej wygranej okazały się dwie ostatnie kwarty, które Polki wygrały kolejno: 4:2 i 8:2. Na sam koniec zmagań w polskiej stolicy uległy Ukrainką 9:13. Finalnie dało to trzecią pozycję, co można nazwać bardzo dobrym wynikiem. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Linda Stępińska – 17.