MKS FunFloor musiał odnieść dzisiaj zwycięstwo w Lubinie, żeby utrzymać się na 2. miejscu w ORLEN Superlidze Kobiet. Szczypiornistki prawie dopięły swego, ponieważ zremisowały 25:25. O tym, że lublinianki ostatecznie przegrały z Zagłębiem zadecydowały aż trzy serie rzutów karnych.

Miedziowe od kilku tygodni były pewne obrony tytułu po raz czwarty z rzędu, o czym pisaliśmy tutaj:

W trudniejszej sytuacji był zespół z Lublina, który musiał pokonać gospodynie dzisiejszego spotkania, żeby skończyć sezon na drugim stopniu podium.

W dzisiejszym meczu lubinianki nie do końca potrafiły wykorzystać świetną dyspozycję swojej golkiperki Moniki Maliczkiewicz. W 17. minucie miała miejsce niecodzienna sytuacja.  Bramkarka Miedziowych spróbowała swoich sił w ataku pozycyjnym. Zaatakowała z prawego rozegrania i piłka co prawda wpadła do siatki, ale sędzia odgwizdał błąd kroków. Maliczkiewicz nie zdążyła wrócić do bramki co szybko wykorzystały rywalki rzucając z własnej połowy, ale niecelnie. Na przerwę drużyny schodziły przy remisie 13:13.

Po zmianie stron przyjezdne w niecałe dziesięć minut zdołały rzucić aż pięć bramek i wyrównać na 18:18. Kolejne trzy celne rzuty oddała Patricia Matieli. Na pięć minut przed końcem meczu, podopieczne Edyty Majdzińskiej, po rzucie Sary Kovarovej prowadziły 24:23. Jednak pozwoliły Darii Przywarze zdobyć dwie kolejne bramki, a do remisu doprowadziła Aleksandra Tomczyk. MKS FunFloor miał jeszcze szansę na zwycięstwo w ostatniej akcji meczu, lecz Daria Szynkaruk nie zdołała pokonać Barbary Zimy i spotkanie zakończyło się remisem. Przy jednoczesnym zwycięstwie KPR Gminy Kobierzyce nad MKS URBiS Gniezno, oznaczało to, że MKS FunFloor zakończy sezon na trzeciej pozycji.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 25:25 (13:13) k. 11:10

Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Promis 1, Pankowska, Grzyb 1, Przywara 8 (3/3), Górna 1, Zych 1, Drabik 2, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 3, Bujnochova 4 (0/1), Matieli 3, Jureńczyk 1, Milojević.
Karne: 3/4.
Kary: 4 min. (Matieli – 4 min.).

FunFloor Lublin: Gawlik, Wdowiak – Olek, Płomińska, Andruszak, D. Więckowska, Tomczyk 5, M. Więckowska 4, Posavec 1, Pastuszka, Szynkaruk, Turkoglu 1, Balsam 8 (4/4), Kovarova 5, Wicik, Achruk 1.
Karne: 4/4.
Kary: 12 min. (Posavec – 4 min., M. Więckowska, Turkoglu, Kovarova, Achruk – 2 min.).

Wicemistrzem Polski w sezonie 2023/2024 zostały zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce, które pokonały MKS URBIS Gniezno 30:27.