Dzisiaj na parkiecie w Kaliszu, w finale ORLEN Pucharu Polski zagrały dwie najbardziej utytułowane drużyny  Zagłębie Lubin, który sięgał po  trofeum 11 razy oraz FunnFloor Lublin – dziewięciokrotny zwycięzca turnieju.

Broniący trofeum zespół Zagłębia Lubin, zdeklasował dzisiaj rywalki 29:18 (16:8). 21 kwietnia lubinianki zapewniły sobie czwarty z rzędu (i piąty w historii mistrzowski) tytuł, również pokonując na wyjeździe MKS FunFloor Lublin.

Wynik dla Zagłębia otworzyła Karin Bujnochova, ale od razu odpowiedziała jej Magda Więckowska. Obrończynie pucharu szybko wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Od początku w bramce Zagłębia świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz. Wynik na 6:2 podwyższyła Daria Michalak, która złapała w powietrzu piłkę rzuconą przez całe boisko i wsadziła ją do siatki. Po kwadransie było już 9:2 i Edyta Majdzińska poprosiła o kolejną przerwę. Niewiele to zmieniło, bo Magda Balsam skierowała piłkę daleko poza lewy słupek. Świetnie w ataku radziły sobie Daria Przywara i Michalak. W 23 minucie różnica w bramkach wynosiła aż 10 oczek. Na przerwę zespoły schodziły przy wyraźnym prowadzeniu Lubina.

W drugiej odsłonie nadal górą były Miedziowe. Swojej szansy z siódmego metra nie wykorzystała Daria Szynkaruk, a akcji po przechwycie nie skończyła Magda Balsam. W 43 minucie, po rzucie Joanny Drabik przewaga Zagłębia wzrosła o 11 oczek, a Kinga Achruk nie zdobyła bramki i jakby tego było mało musiała opuścić boisko na dwie minuty. Zagłębie do końca spotkania prezentowało bardzo twardą defensywę, na którą rywalki nie miały pomysłu. W ostatnich minutach spotkania piłkę w siatce umieściły Magda Balsam, Patricia Matieli i na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Romana Roszak.

– Wygrałyśmy zdecydowanie, bardzo wysoko. Wiele z tego co sobie założyłyśmy zostało zrealizowane. Dziewczyny z ogromnym sercem walczyły w obronie, ale też mądrze zagrały w ataku. Zagłębie na tronie w podwójnej koronie! – mówiła w TVP Sport po meczu trenerka Zagłębia – Bożena Karkut.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – FunFlor Lublin 29:18 (16:8)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz – Adrianna Górna 6, Daria Przywara 6, Patricia Matieli 4, Karin Bujnochova 4, Karolina Jureńczyk 3, Daria Michalak 3, Joanna Drabik 1, Aleksandra Zych 1, Jovana Milojevic 1, Kinga Grzyb 0, Aneta Promis, Natalia Pankowska 0, Simona Szarkova, Karolina Milczarczyk 0.

FunFlor Lublin: Weronika Gawlik, Paulina Wdowiak – Romana Roszak 6, Magda Więckowska 3, Magda Balsam 2, Sara Kovarova 2, Stela Posavec 2, Dominika Więckowska 1, Aleksandra Tomczyk 1, Oktawia Płomińska 1, Daria Szynkaruk 0, Beyza Turkoglu Sengul 0, Kinga  Achruk 0, Aleksandra Olek 0, Michalina Pastuszka 0, Paulina Masna 0.

MVP: Monika Maliczkiewicz