Orlen Wisła Płock podjęła dzisiaj u siebie Górnik Zabrze i wygrywając 34:19 (17:12) zameldowała się w finale ORLEN Superligi, gdzie czeka na nich mistrz Polski – Industria Kielce.

W poniedziałek obie drużyny grały na równi, a Wisła Płock wygrała spotkanie zaledwie jedną bramką co dawało nadzieję na ewentualną zmianę w górnej części tabeli. Tak się jednak nie stanie ponieważ dzisiejszy mecz wyglądał zupełnie inaczej.

Od początku pełną kontrolę na boisku mieli gospodarze. Dwie pierwsze bramki zdobył Gergo Fazekas, a pierwszy rzut karny w meczu wykorzystał Przemek Krajewski. Wisła cały czas była na kilkubramkowym prowadzeniu. Dopiero w 16 minucie po rzutach Dmytra Ilczenki i Jakuba Szyszki, Górnik zbliżył się na kontakt. Cztery minuty później gospodarze prowadzili już 10:7. Skuteczną “siódemkę” zaliczył  Patryk Mauer, ale to nie wystarczyło, żeby nadrobić zaległości. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Płocka 17:12

Drugą odsłonę oba zespoły rozpoczęły od skutecznych interwencji. Przemek Krajewski nie strzelił karnego, ale chwilę później oddał dwa celne strzały ze skrzydła. Górnikowi było coraz trudniej przebić się przez obronę Wisły i ta uciekła na osiem bramek. 10 minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili już 30:17. Minutę później o czas poprosił Tomasz Strząbała, ale po powrocie na boisko rzut Tarasa Minotskyiego obronił Mirko Alilović. Goście nie wykorzystali również pustej bramki płocczan, bo piłka przeleciała obok… sytuację próbował ratować Patryk Mauer trafiając kolejny raz z siódmego metra na 31:18. W ostateczności gościom nie udało się wyjść z dwudziestu oczek, a całe spotkanie zakończyło się wygraną wicemistrzów Polski 34:19

Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 2, Piroch 1, Sroczyk, Serdio 7, Susnja 2, Samoiła 5, Fazekas 5, Krajewski 7, Terzić, Mihić 3, Mindegia.
Karne: 3/4
Kary: 4 min.

Górnik Zabrze: Ligarzewski, Wyszomirski – Przytuła 4, Mauer 4, Tokuda 3, Artemenko 2, Szyszko 2, Morkovsky 2, Ilczenko 1, Minocki 1, Ivanović, Krawczyk, Krępa, Kaczor.
Karne: 3/3

MVP: Mirko Alilović (skuteczność 44% )

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 18 lub 19 maja, drugi 25 lub 26 maja i ewentualny – trzeci 29 lub 30 maja.